Podsumowanie tygodnia #15. Tragiczny tydzień za nami

0
Tak czarnego tygodnia w Południowej Wielkopolsce nie było już dawno i oby nigdy się nie powtórzył. Tragicznie zginęło siedem osób, a niewiele brakowało, by w wyniku zderzenia się dwóch samochodów osobowych, doszło do kolejnej tragedii.

Kamil i Maciej szczęśliwie dotarli do celu

Bohaterowie wyprawy z Europy do Azji – Kamil Sierański i Maciej Leńczuk, po niemal 40 dniach jazdy na rowerach, wreszcie dotarli do wymarzonego Stambułu i wjechali na kontynent azjatycki. Od startu w Rijece codziennie śledziliśmy ich wyprawę i relacjonowaliśmy ją zarówno na wlkp24.info, jak i w Telewizji Proart.

>> Cel zdobyty! Kamil Sierański i Maciej Leńczuk dotarli do Stambułu!

Tomasz Jędrzejak popełnił samobójstwo

Tej wiadomości nie spodziewał się nikt. Spadła, jak grom z jasnego nieba nie tylko na fanów żużla. Tomasz Jędrzejak uznawany na najwybitniejszego żużlowca pochodzącego z Ostrowa Wielkopolskiego, popełnił samobójstwo…

>> Nie żyje Tomasz Jędrzejak
>> Cała Polska żegna Tomasza Jędrzejaka [ZDJĘCIA]
>> Morze wylanych łez. Ostatni wyścig Tomasza Jędrzejaka
>> Ostrovia kontra Stal. Mecz ku pamięci Tomasza Jędrzejaka

Na wybory 21 października

To będzie krótka kampania wyborcza, która zakończy się 20 października w momencie rozpoczęcia ciszy wyborczej. Do tej pory przez niewiele ponad dwa miesiące kandydaci na prezydentów, burmistrzów, wójtów i radnych będą próbowali przekonać do siebie wyborców.

>> Znamy datę wyborów samorządowych

Fale porwały troje rodzeństwa

Do kolejnej tragedii doszło nad Bałtykiem, gdzie podczas zabawy nad brzegiem morza, fale zabrały troje rodzeństwa. Najstarszy – 14-letni chłopiec został wyrzucony na brzeg krótko po rozpoczęciu akcji ratunkowej. Tę wkrótce przerwano z powodu złych warunków panujących na wodzie. Ciała dwójki dzieci znaleziono w czwartek i piątek. Sekcja zwłok ma pomóc w ustaleniu, czy to zaginione rodzeństwo, a więc 13-letni brat oraz 11-letnia siostra.

Fot. fanpage Obserwatora Lokalnego Sławno

>> Rodzinna tragedia nad Bałtykiem. Morze porwało troje dzieci
>> Wznowiono poszukiwania rodzeństwa porwanego przez morze

>> Kolejny dzień poszukiwań rodzeństwa porwanego przez morze
>> Rodzice poszukiwanych w Darłówku dzieci kierują sprawę do prokuratury. Chcą oskarżyć ratowników
>> Znaleziono ciało dziewczynki porwanej przez morze w Darłówku
>> W morzu odnaleziono ciało chłopca. To prawdopodobnie zaginiony 13-latek

Czołowe zderzenie. Pięć osób rannych

O mały włos, a doszłoby do kolejnego tragicznego zdarzenia. Na drodze krajowej nr 11 w Szczurach zderzyły się dwa samochody osobowe, w wyniku czego rannych zostało pięć osób. Poszkodowanymi zajęły się służby, które przetransportowały ich do szpitala.

Fot. Internauta

>> Czołowe zderzenie w Szczurach. Pięć osób w szpitalu

Święcenie Zwierząt w Mikstacie

Do pozytywnych tematów, których w ostatnim tygodniu nie było zbyt wiele, zaliczyć należy Święcenie Zwierząt w Mikstacie. Tradycja ta jest kultywowana od kilkuset lat i ciągle cieszy się olbrzymią popularnością. Nie inaczej było tym razem, kiedy do niewielkiej miejscowości w powiecie ostrzeszowskim przyjechały setki osób z całej Polski.

>> Święcenie Zwierząt w Mikstacie [ZDJĘCIA]

Przedwojenny klejnot trafił do Bractwa Kurkowego

Prawdopodobnie o tej niezwykłej historii przeczytacie tylko na wlkp24.info. Mowa o przedwojennym łańcuchu, który trafił do burmistrza Raszkowa Jacka Bartczaka. To prezent przekazany mu przez jednego z członków tamtejszego Bractwa Kurkowego.

>> Przedwojenny łańcuch trafił do rąk bractwa

Śmiertelne potrącenie rowerzystki

Tragedii ciąg dalszy. Do kolejnej doszło w piątek w Kaliszu, gdzie kierowca busa śmiertelnie potrącił 84-letnią rowerzystkę. Kobieta została zabrana do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego, ale mimo pomocy specjalistów, nie udało się uratować jej życia.

>> Wypadek-Zdarzenie-Kolizja-Znak-Pachołek-Droga-Podwójna-ciągła

Dwa śmiertelne wypadki w powiecie ostrzeszowskim

Ostatnie tragiczne wydarzenia, jakie rozegrały się w minionym tygodniu na naszym terenie, to śmierć rolnika, którego podczas prac polowych wciągnęła maszyna rolnicza. Kilka godzin później motorowerzysta uderzył w przydrożne drzewo, a mimo reanimacji, zmarł.

Fot. KPP Jarocin

>> Dwa śmiertelne wypadki w powiecie ostrzeszowskim

Ostrowianka na czele Młodych Demokratów

Milena Kowalska, radna Platformy Obywatelskiej w Ostrowie Wielkopolskim, została wybrana na przewodniczącą Stowarzyszenia „Młodzi Demokraci”, a więc tzw. młodzieżówki PO. Delegaci dokonali wyboru podczas zjazdu w Ostrowie, a nowa przewodnicząca jest pierwszą kobietą piastującą tę funkcję w historii organizacji.

Fot. twitter.com/mlodzidemokraci

>> Milena Kowalska przewodniczącą Młodych Demokratów

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick