Śmiertelne potrącenie rowerzystki, pożar seicento i kolizja [AKTUALIZACJA]

0
Archiwum wlkp24.info
Nie żyje 84-letnia rowerzystka potrącona na przejściu dla pieszych przez kierowcę busa. Do zdarzenia doszło w piątek ok. godz. 13.00 w Kaliszu na ul. Wojska Polskiego.

Serię wezwań do zdarzeń drogowych w piątek zapoczątkowało to do palącego się fiata seicento, który stanął w płomieniach na drodze krajowej nr 11 w Antoninie w kierunku na Mikstat. Po dotarciu służb na miejsce, ogniem zajęty był niemal całe auto. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Do wypadku z udziałem rowerzystki doszło natomiast w Kaliszu na ul. Wojska Polskiego. 84-letnia mieszkanka Kalisza, przeprowadzając rower przez przejście dla pieszych, została potrącona przez kierowcę busa. Z obrażeniami trafiła do szpitala, a zdarzenie uznano za wypadek drogowy.

Wcześniej do kolizji drogowej doszło także w Kaliszu, ale na ul. Częstochowskiej. – Kierująca fordem włączając się do ruchu, nie upewniła się, czy jezdnia jest pusta, by móc na nią wjechać. Doprowadziło to do zderzenia z fiatem – wyjaśnia mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Kierująca fordem została ukarana mandatem.

Do potrącenia rowerzystki doszło także w Sieroszewicach. – Poszkodowaną zajął się Zespół Ratownictwa Medycznego. Na miejsce wezwano także trzy zastępy straży pożarnej. Dwa z PSP w Ostrowie i jeden z OSP Sieroszewice – zaznacza dyżurny stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

AKTUALIZACJA – 15.58

Jak udało nam się dowiedzieć, 84-letnia mieszkanka Kalisza, która została potrącona na przejściu dla pieszych na ul. Wojska Polskiego w Kaliszu, zmarła w szpitalu. Informację potwierdza tamtejsza policja.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick