Milena Kowalska przewodniczącą Młodych Demokratów

0
Fot. twitter.com/mlodzidemokraci
Radna Platformy Obywatelskiej z Ostrowa Wielkopolskiego Milena Kowalska, została nową przewodniczącą Młodych Demokratów. Jest pierwszą kobietą na tym stanowisku w historii organizacji.

„Została niecała doba do wyborów na Przewodniczącego Młodych Demokratów! A może do wyboru pierwszej w historii Przewodniczącej?” – zastanawiała się dzień przed głosowaniem Milena Kowalska, radna Ostrowa Wielkopolskiego z ramienia Platformy Obywatelskiej. To właśnie w Ostrowie miał miejsce Zjazd Krajowy Stowarzyszenia „Młodzi Demokraci”, podczas którego wybrano nowe władze. Przewodniczącą została Milena Kowalska, która jest pierwszą kobietą pełniącą tę funkcję.

Milena Kowalska, która była do tej pory sekretarzem generalnym stowarzyszenia, zastąpiła na nowym stanowisku Konrada Zaradnego z Poznania, który w momencie wyboru na przewodniczącego, był najmłodszą osobą w historii organizacji. Radna PO z Ostrowa została wybrana na dwuletnią kadencję, która upłynie w 2020 roku.

Stowarzyszenie „Młodzi Demokraci” jest tzw. „młodzieżówką” Platformy Obywatelskiej i należy do jednej z największych organizacji politycznych tego typu w Polsce. Skupia ponad 3 tys. członków w wieku od 15 do 35 lat. Organizacja powstałą 8 stycznia 1994 roku z połączenia Forum Młodych Unii Demokratycznej i Kongresu Liberalno-Demokratycznego Stowarzyszenie „Młodzi Liberałowie”.

Przewodniczącą Stowarzyszenia została Milena Kowalska!Gratulujemy i życzymy powodzenia w kadencji 2018-2020! ;)#wybory #kandydatka #MłodziDemokraci #ZjazdDelegatów #SMD #MłodziPrzyszłością #KowalskaBejm2018

Opublikowany przez Młodzi Demokraci Sobota, 18 sierpnia 2018

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick