Podsumowanie tygodnia #2. Tak ciekawie nie było już dawno!

0
Niecodzienne zakończenie egzaminu na prawo jazdy, kontrowersyjny baner zapraszający wiernych do kościoła, burza wokół przyszłości kąpieliska na Piaskach, historyczny awans BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski do finału mistrzostw Polski i wizyta byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego. Podsumowujemy ostatnie siedem dni. Zobaczcie, ile się działo!

Jeśli cokolwiek można powiedzieć o ostatnim tygodniu, to na pewno nie to, że był on nudny. Zdecydowanie nie. Działo się aż nadto każdego dnia. Spośród ponad stu artykułów opublikowanych w ostatnim tygodniu na łamach portalu wlkp24.info, wybraliśmy najważniejsze, najciekawsze i te, które cieszyły się największą popularnością informacje. Zapraszamy na Podsumowanie tygodnia wlkp24.info!

„Elka” w krzakach

Czasami stres potrafi zdziałać przedziwne rzeczy. Zwłaszcza na egzaminie na prawo jazdy! Zdjęcia z kaliskiego WORDu…

Opublikowany przez wlkp24.info 15 maja 2018

Zdjęcia, które opublikowaliśmy na fanpage’u wlkp24.info, obiegły całą Polskę. Kobieta zdająca egzamin w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Kaliszu zakończyła go w krzakach obok placu manewrowego. Jak widać, stres wziął górę i do egzaminu będzie trzeba podchodzić kolejny już 22 raz.

Pożar mieszkania w Sobótce

Tydzień rozpoczął się od pożaru domu wielorodzinnego w Sobótce. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Gdyby straż nie została w porę wezwana, straty mogłyby być znacznie większe. Ostatecznie skończyło się na częściowo spalonych dwóch pomieszczeniach.

>> Pożar mieszkania w Sobótce. Sześć zastępów na miejscu

Przyjdź do kościoła zanim cię przyniosą

Mnóstwo emocji wzbudził nasz materiał dotyczący baneru zamocowanego na jednym z budynków w Latowicach. Napis o treści: „Niedziela. Przyjdź do kościoła zanim cię przyniosą”, ma zachęcać wiernych do odwiedzenia świątyni. Pomysłodawcą niecodziennej kampanii okazał się ksiądz proboszcz tamtejszej parafii, który opowiedział o swoim pomyśle Telewizji Proart.

>> Kontrowersyjny baner w Latowicach – co autor miał na myśli? Proboszcz odpowiada

Ratusz w Raszkowie znów z wieżą

Spore zainteresowanie nie tylko mieszkańców Raszkowa, ale także Czytelników wlkp24.info wywołał montaż wieży na ratuszu. Konstrukcja o ważąca 5,5 tony i wysoka na 14 metrów, została podniesiona i zamocowana na dachu. Teraz ratusz z wieżą jest drugim najwyższym budynkiem w Raszkowie. Nowy element ma też swoje symboliczne znaczenie, bo to powrót miasta do korzeni.

>> Historia zatacza koło. Wieża znów na ratuszu

Bronisław Komorowski w Ostrowie

Najważniejszym politycznym wydarzeniem tygodnia była wizyta w Ostrowie Wielkopolskim byłego prezydenta Polski Bronisława Komorowskiego, którego przyjazd spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców. Sala n-klubu pękała w szwach, a rozmowa dotyczyła m.in. łamania konstytucji oraz tolerancji i szacunku wśród polityków. Wywiad z Bronisławem Komorowskim można oglądać na antenie Telewizji Proart.

>> Bronisław Komorowski: „Z przysięgą prezydenta jest jak z przysięgą żołnierską”

Reportaż Telewizji Proart nagrodzony

Z Torunia napłynęła do nas wspaniała wiadomość. Reportaż „Pociągiem na Everest” zrealizowany przez Tomka Wojciechowskiego i Włodka Więckowiaka z Telewizji Proart, zajął II miejsce w XV edycji ogólnopolskiego Konkursu dla Telewizji Lokalnych „To nas dotyczy”. Został on doceniony przez jury konkursu i najpierw otrzymał miejsce w najlepszej dziesiątce, by następnie wskoczyć do finałowej trójki.

>> Kryształowy Ekran 2018 dla reportażu Telewizji Proart!

CBA zatrzymało byłego szefa policji

Środowy poranek rozpoczął się fatalnie dla byłego Komendanta Głównego Policji, Zbigniewa Maja, który o świcie został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne w swoim domu pod Kaliszem. Funkcjonariusze przeszukali jego posiadłość, mieszkanie i samochód, a on sam został przewieziony do Rzeszowa, gdzie przedstawiono mu dziesięć zarzutów w tym m.in. ujawnianie informacji z prowadzonych postępowań karnych.

>> Kalisz. CBA zatrzymało byłego szefa policji 

Ostrów z in vitro

Fot. facebook.com/prezydent.beata.klimek

16 maja był dobrym dniem dla Ostrowa Wielkopolskiego. Miasto podpisało bowiem umowę z jedną z wrocławskich klinik leczenia niepłodności. Prezydent Beata Klimek przeznaczyła 50 tysięcy złotych na sfinansowanie zabiegów in vitro. Póki co, programem zostanie objętych dziesięć par. Docelowo władze planują przekazać na ten cel 300 tysięcy złotych. To szansa dla kilkudziesięciu par, by doczekać się wymarzonego potomstwa. Jeśli jesteś zainteresowany tym programem, koniecznie sprawdź, jakie warunki musi spełnić para, żeby ubiegać się o dotację.

>> Ostrów dofinansował in vitro. Szansa dla niepłodnych par

Urzędnik z rekordem… szybkości rejestracji pojazdu

Fot. Starostwo Powiatowe w Kaliszu

7 minut i 12 sekund zajęło panu Mariuszowi Szyszkiewiczowi z Wydziału Komunikacji w Kaliszu zarejestrowanie samochodu w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK). – To rekord Polski – przyznają kontrolerzy. Jak długo nie zostanie pobity? Oto jest pytanie.

>> Urzędnik pobił rekord Polski w… szybkości rejestracji pojazdu

Zderzenie autobusu z ciężarówką. Pięć osób rannych

fot. Kalisz112

Niestety, nie wszystkie informacje były pozytywne. W ostatnich dniach nie brakowało także wypadków. Do najgroźniejszego doszło w Stawiszynie, gdzie autobus zderzył się z samochodem ciężarowym. Ranne zostały trzy kobiety, dziecko oraz kierowca autobusu.

>> Zderzenie autobusu z ciężarówką. Są ranni

Zamiast kwiatów – karma dla psów

Fot. Fanpage Schroniska Ostrów

Piękny gest wykonała jedna z dziewczynek, która szła do Pierwszej Komunii. Poprosiła ona gości, by zamiast kwiatów dla niej, kupili karmę dla psów. Niecodziennym prezentem pochwalili się na swoim fanpage’u przedstawiciele Schroniska w Ostrowie, którzy opublikowali zdjęcie pomysłodawczyni z darami.

>> Zamiast kwiatów, poprosiła o karmę dla psów w schronisku

Historyczny sukces BM Slam Stal

Koszykarze BM Slam Stal przeszli do historii, zapewniając sobie awans do finału mistrzostw Polski. Zawodnicy z Ostrowa Wielkopolskiego wygrali półfinałową rywalizację 3:1, pokonując w czwartek w Toruniu Polski Cukier 92:78.

>> BM Slam Stal w finale! Zobacz ostatnią minutę półfinału!

O kąpielisku na Piaskach zdecyduje wojewoda

Zamiast odliczać czas do rozpoczęcia weekendu, radni w piątek przed godz. 15.00 pędzili na nadzwyczajną sesję, by zagłosować nad uchwałą dotyczącą kąpielisk na terenie Ostrowa Wielkopolskiego. To był ostatni moment, by pochylić się nad tym tematem, bowiem termin złożenia dokumentów upływa 20 maja. O burzliwej dyskusji, przerzucaniu się oskarżeniami, głosowaniu oraz dalszych losach podjętej uchwały, pisaliśmy szeroko na łamach wlkp24.info. Link poniżej.

>> Radni byli „za”, ale o przyszłości kąpieliska na Piaskach zdecyduje wojewoda

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick