Radni byli „za”, ale o przyszłości kąpieliska na Piaskach zdecyduje wojewoda

24
Tematu kąpieliska na Piaskach-Szczygliczka dotyczyła sesja nadzwyczajna zwołana 18 maja. Radni pochylili się nad jednym punktem, który wywołał zagorzałą dyskusję. Ostatecznie zdecydowana większość zagłosowała "za" uchwałą dotyczącą miejskich kąpielisk.

Osiemnastu radnych było za, a jeden wstrzymał się od głosu. Tak wyglądają wyniki głosowania dotyczącego miejskich kąpielisk, które mają zostać otwarte w trakcie sezonu letniego. Na początku radni zapoznali się z treścią uchwały, a następnie przewodniczący Marian Herwich ogłosił 10-minutową przerwę, podczas której zebrały się komisje, opiniujące dokument.

Zanim jednak przystąpiono do głosowania radny Andrzej Kornaszewski zarzucił prezydent Beacie Klimek nieudolność, zaniedbanie i brak zaangażowania.  – Sypią się ważne sprawy, spadła ilość inwestycji drogowych, a teraz jeszcze kąpielisko stoi pod znakiem zapytania – powiedział rajca. Prezydent bronił radny Lisiecki: – Moje środowisko uważa, że Beata Klimek dobrze wywiązuje się ze swoich obowiązków i nie nadużywa zwoływania sesji nadzwyczajnych. Do słów ustosunkowała się sama zainteresowana tłumacząc, że w tej sytuacji zawinił naczelnik wydziału. – Wysłuchałam jego wyjaśnień, a teraz oczekuję więcej szczegółów na piśmie. Dopiero wtedy będę mogła podjąć odpowiednie kroki – powiedziała Telewizji Proart prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Jaka przyszłość czeka kąpielisko na Piaskach? Teraz wszystko w rękach wojewody, który musi wydać decyzję w tej sprawie.

ZOBACZ TRANSMISJĘ Z NADZWYCZAJNEJ SESJI RADY MIASTA OSTROWA WIELKOPOLSKIEGO

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

24 KOMENTARZE

 1. tematem artykułu jest to czy na piaskach bedzie sie mozna kąpać czy tez nie? bo sie pogubilem czytajac. Jakie ma znaczenie jakas zgoda, czy bedzie czy nie bedzie i tak ludzie sie tam beda kąpać

 2. Ale jakie spoznienie ma uznac wojewoda za niedopuszczalne skoro uchwala zostala podjeta w terminie? Czas byl do 20 maja, a przyjeto ja 18 maja. Czy cos pomylilam?

  • Każda uchwała musi byc opublikowana w Dzienniku Urzędowym, dopiero po publikacji jest „Prawomocna”, tak jak z uchwalami sejmu, muszą byc opublikowane w Dzienniku Ustaw, Dopiero od tego czasu obowiązują. Prawo od zawsze tak działa. Przespali temat i tyle.

  • Pan redaktor pomieszał. Nie chodzi o spóźnienie uchwały, a o niedotrzymanie terminów konsultacji.

 3. Panie Kornaszewski proponuję aby mówił pan jak najwięcej o sobie.Może wtedy powie pan o kimś coś dobrego i pozytywnego.

 4. nie ważne liczy się robienie z bąka mega smordu! aby uderzyć Pamiętaj tutaj obowiązuje dyscyplina partyjna! Raz pierniesz to wszyscy wąchają! z Srebnym dziadem na czele i mentorem Torime Ameno

  • Pani prezydent jest taka zajebista a reszta to pętaki co nic nie rozumieją? Zacznij kolego myśleć. Zarządzanie miastem to ciężka codzienna praca a nie wieczna zabawa.

  • Od bezkrytycznego wychwalania pani prezydent ma kilku wiernych radnych- Lisieckiego, Śliwińskiego, Malika. Ktoś musi być krytyczny.

 5. A kierownik i naczelnik byli nieobecni na sesji, że uchwałę referował pracownik referatu ochrony środowiska w urzędzie? Za co w takim razie biorą nasze podatników pieniądze?

  • A nadzór nad nimi ma Duch Święty? Pani prezydent jest wspaniała tylko urzędnicy do bani? Jak w carskiej Rosji? Car był ojczulkiem, a co złe to jego ludzie? A może rację ma radny A.K. że najwyższy czas by popracować, a nie bawić się?

  • Nadzorowac to chyba mial wlasnie naczelnik i kierownik i skonczyło sie tak jak sie skonczylo

 6. A radni, to przepraszam, uratowali, bo sami tego pilnowali i to oni o tym przypomnieli z tą ekstra sesją, że trzeba uchwałę przegłosować? Czy może byli raczej nieświadomi i dowiedzieli się od pani prezydent, że coś jest na gwałt do zrobienia? Czy na ostatnich dwóch sesjach jakiś radny, zwłaszcza z PO dopominał się o uchwałę nt. Piasków? Nie, więc, niech radni i pan K. nie pierd*****, bo są tak samo niezorientowani jak ci urzędnicy, co sprawę zawalili. Pytam się więc, za co biorą diety, skoro nie wiedzieli od dobrych dwóch miesięcy, że brakuje uchwały z powodu zmiany prawa? No za co biorą kasę??? Nie są radnymi od wczoraj i prawo powinni znać. Do kasacji z nimi!

 7. A radni, to przepraszam, uratowali, bo sami tego pilnowali i to oni o tym przypomnieli z tą ekstra sesją, że trzeba uchwałę przegłosować? Czy może byli raczej nieświadomi i dowiedzieli się od pani prezydent, że coś jest na gwałt do zrobienia? Czy na ostatnich dwóch sesjach jakiś radny, zwłaszcza z PO dopominał się o uchwałę nt. Piasków? Nie, więc, niech radni i pan K. nie chrzani, bo są tak samo niezorientowani jak ci urzędnicy, co sprawę zawalili. Pytam się więc, za co biorą diety, skoro nie wiedzieli od dobrych dwóch miesięcy, że brakuje uchwały z powodu zmiany prawa? No za co biorą kasę??? Nie są radnymi od wczoraj i prawo powinni znać. Do kasacji z nimi!

  • To dopiero jaja. Urzędnicy dostają niemałe pieniądze, pani prezydent bardzo duże pieniądze po to by wykonywać swoje obowiązki. Których to obowiązków nie dopełnili. Radni mogli powiedzieć, że mają inne plany, ale prawie wszyscy rzucili zaplanowane zajęcia i pomaszerowali do urzędu, żeby ratować projekt- kąpielisko. Gdyby przyszło ich 11 nie byłoby kworum i byłoby po temacie. Jeśli radni mają dublować i pilnować urzędników, czy czasem o czymś nie zapomnieli to po co urzędnicy? Panie bleqot, radni nie są prawnikami, radni nie muszą znać wszystkich obowiązujących w Polsce ustaw, nie muszą znać zmian w tych ustawach. Muszą zajmować się tym co do nich należy. A od pilnowania przepisów mamy w urzędzie bodaj 4 radców prawnych, grubo ponad 200 urzędników i oczywiście naszą perłę samorządu! Wydajemy na utrzymanie urzędu już ponad 20 milionów rocznie nie po to, żeby jeszcze dublować pracę urzędników. Nie uda się przerzucić odpowiedzialności za bałagan, błędy i tumiwisizm na radnych. Powtarzam- radni uratowali w tym roku kąpielisko na Piaskach, bo wezwani alarmowo z dnia na dzień, rzucili wszystko i podjęli stosowną uchwałę.

 8. Większych bzdur jak komentarz powyżej to dawno nie czytałem — radni uratowali taaa radni wszystko robią w interesie swojej padającej partyjki PEŁO ( dyscyplina partyjna z siwym sokołem na czele)

  • Jasiu, znowu nie wziąłeś lekarstw i masz ataki. Uspokój się, wyjdź z tej twojej nory na spacer, uśmiechnij się. Jedno ci się udało- siwy sokół? Ładnie.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick