Kalisz. CBA zatrzymało byłego szefa policji [AKTUALIZACJA]

0
Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało byłego szefa policji Zbigniewa M. Służby wkroczyły do jego mieszkania w Kaliszu i trwa jego przeszukanie. Zostanie przewieziony do Rzeszowa, gdzie ma zostać przesłuchany.

Jak informuje Prokuratura Krajowa, oprócz byłego szefa KGP Zbigniewa M, którego zatrzymano w Kaliszu, doszło także do zatrzymania dwóch innych osób. To Krzysztof A. – były Dyrektor Delegatury w Poznaniu Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Jacek L. – były Dyrektor Delegatury w Łodzi Centralnego Biura Śledczego Policji. Z informacji, które udało nam się ustalić, do ich zatrzymań doszło w okolicach Katowic i Kielc.

– Zatrzymanym zostaną przedstawione zarzuty dotyczące m.in. ujawniania informacji z prowadzonych postępowań karnych oraz na temat planowanych dopiero czynności operacyjno-rozpoznawczych, co naraziło na szkodę interes publiczny oraz interes prowadzonych postępowań karnych – informują przedstawiciele Biura Prasowego Prokuratury Krajowej.

Po zakończeniu czynności procesowych prokurator zadecyduje o ewentualnym zastosowaniu wobec nich środków zapobiegawczych.

– Mogę potwierdzić, że faktycznie funkcjonariusze z gdańskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali dzisiaj trzy osoby m.in. byłego Komendanta Głównego Policji, a także dwie inne osoby. To byli dyrektorzy CBAmówi portalowi wlkp24.info Temistokles Brodowski, rzecznik prasowy Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Zbigniew M., który został zatrzymany w Kaliszu, objął funkcję Komendanta Głównego Policji w grudniu 2015 roku i pełnił ją do lutego 2016 roku.

ZOBACZ TEŻ: Były komendant ostrowskiej policji roznegliżowany i z rozbitą głową został znaleziony pod supermarketem

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick