Kontrowersyjny baner w Latowicach – co autor miał na myśli? Proboszcz odpowiada

43
Temat kontrowersyjnego banera, który wisi na jednym z budynków w gminie Sieroszewice nie milknie. Zdania na jego temat w internecie są skrajnie podzielone. Natomiast mieszkańcy wsi Latowice nie widzą w banerze nic szokującego.

Spotkaliśmy się z autorem, a zarazem proboszczem parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Latowicach, księdzem Damianem Hołosiem. Zapytaliśmy o przesłanie, jakie chciał zawrzeć w treści widniejącej na banerze: „Przyjdź do kościoła, zanim Cię przyniosą”.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

43 KOMENTARZE

 1. Madre,ewangeliczne Slowa!Dziekujemy KSIEZE DAMIANIE za troske o nasze dusze,a tagze za dbalosc o nasze szczescie tu na ziemi!

 2. To tak jakby każdy miał na siłę chodzić do kościoła. Debilizm jakich mało. Ja w życie po śmierci nie wierzę. Wiele razy słyszałem co jest po śmierci – NIC. A co ma być.

  • A kto ci każe chodzić do kościoła? Twoja wola, twoja niewiara, twoja decyzja. Ale bądź konsekwentny i jak przyjdzie niestety ten czas, a na każdego kiedyś przyjdzie, to przekaż wcześniej rodzinie, że nie życzysz sobie kościelnego pochówku. Niech nie zawracają głowy Księdzu, bo to przecież tylko iluzja i zbiorowe oszustwo.

 3. Moim zdaniem mocny wyrazisty przekaz -dający naprawdę dużo do przemyślenia !
  Nic złego w tym nie ma -co więcej pewnie najmocniej krzyczą i są oburzeni ci ,którzy „najdalej” mają w Niedzielę by uczestniczyć we Mszy Świętej.

 4. Baner już wisi sporo czasu, dopiero teraz wielka afera, dopiero teraz ktoś się obudził i sieje zamęt w mediach, mnie on osobiście nie przeszkadza.

 5. Mądry komentarz Proboszcza.
  Plakat z przesłaniem- do zastanowienia się i przemyślenia.
  I pewnie najbardziej przeszkadza tym których sumienie zostało nim poruszone.
  I właśnie taki pewnie był cel. Obudzić i pobudzić sumienia.

  • Poruszył sumienia czy emocje? Czy Kościół katolicki – tak naprawfę-przybliża ludzi do Boga? Mówi o tym postępowanie ludzi.

 6. Baner jak najbardziej na miejscu.To jest tylko zacheta nie chcesz nie idz ale jak umrzesz to niech cie na łące pochowają a nie na cmentarzu

  • Lepiej leżeć na pięknej, malowniczej łące, gdzie prosty krzyżyk stać będzie, czy nawet kamień w ziemi z drobnym grawerem niżeli w mrocznych nekropoliach katolickich, gdzie grób przy grobie, wiele zaniedbanych , tłum na Wszystkich Świętych aż przejść nie idzie 😀

 7. Baner jak najbardziej prawdziwy. Znam wielu takich , którzy do kościoła nie chodzili a pózniej ich przynieśli. Baner do niczego nie zmusza, no może do refleksji.

 8. Szkoda że nie intrygują inne banery , które wiszą na Polskich ulicach.
  Ten akurat daje dużo do myślenia – nie tylko katolikom a zwłaszcza tym co od wiary są daleko a na końcu ……… i tak szukać będą ………… no właśnie kogo ??????

 9. Nie zmusza do zastanowienia się … Ksiądz straszy ludzi takim banerem. . . O Tyle . Przesada gruba .. !!! To nie ksiądz decyduje kto będzie chodził do kościoła a kto nie..

 10. Człowiek z natury boi się biedy choroby i śmierci a na tym jak widać dobry biznes się kręci . Pochować się mogę godnie bez bogatego pośrednika na ziemi ,który poucza baranków a sam wiele ma na sumieniu .

 11. popieram lepiej na kolorowej łączce bo na tych cmentarzach jak na odpuście współczuje tym zmarłym nawet tam wyścig szczurów

  • Właśnie. Zero nauczania na bazie Pisma Sw. Zero pytań na najważniejsze tematy. Tylko chodzenie bez zastanowienia I pełna izolacja przed istotą biblijnego nauczania.

  • do „wojtek „- Jest napisane „przyjdz” a nie „macie” ani „możecie”… Głupkowate pouczenia zostaw dla siebie.

 12. połowa wiernych z tej parafi jezdzi na msze do rososzycy dlaczego. może problemem jest sam ksiądz a nie wierni i ich frekwencja na mszach.

  • Jak podają ostatnie wyniki liczenia wiernych, które w każdej parafii są podawane do publicznej wiadomości to ostatnia frekfencja na Mszach w Latowicach i Rososzycy była taka sama. To znaczy, że jeżeli z Parafii w Latowicach połowa ludzi jeździ do Rososzycy to znaczy że z Rososzycy nikt do kościoła nie chodzi. Czaisz swoja głupotę babo!!!!

  • Jeśli jest taki exodus – to może duchowny nie ma kwalifikacji do przewodzenia w owczarni?

 13. Co wspolnego z Bogiem taki Kościół? Wystarczy podstawowa znajomość Biblii (zakazanwj księgi w kościele watykańskim) – by stwierdzić, że tą instytucja nie służby Bogu, nie naśladuje Jezusa I nie umożliwia ludziom nawiązania bliższej więzi z Bogiem. Chyba że z Bogiem, to 🆗….

 14. Mateusza 15,8-9 Ten lud czci Mnie wargami, lecz sercem swym daleko jest ode Mnie. Ale czci mnie na próżno, ucząc zasad podanych przez ludzi.

 15. Wg nauk kościelnych – jeśli masz kasę to sobie wynajmiesz setkę modlących się za Tobą ksiezy, kupisz kilka seek mszy w Twojej sprawie – I… Sprawa załatwiona?? Czy wg kościoła – Bóg jest przekupny?

 16. Właśnie. Zero nauczania na bazie Pisma Sw. Zero pytań na najważniejsze tematy. Tylko chodzenie bez zastanowienia I pełna izolacja przed istotą biblijnego nauczania.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick