Urzędnik pobił rekord Polski w… szybkości rejestracji pojazdu

7
Fot. Starostwo Powiatowe w Kaliszu
7 minut i 12 sekund wystarczyło urzędnikowi z Wydziału Komunikacji w Kaliszu, żeby zarejestrować samochód w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK). To rekord Polski

Wprowadzony pod koniec ubiegłego roku system CEPiK wielokrotnie stwarzał problemy. Nie obce były mu awarie, co odczuwali nie tylko urzędnicy, ale także petenci urzędów komunikacji w całym kraju. Okazuje się, że nie wszystko w nim jest złe. Udowodnił to jeden z pracowników Wydziału Komunikacji w Kaliszu, który osiągnął najkrótszy czas rejestracji nowego pojazdu spośród wszystkich skontrolowanych przez Centralny Ośrodek Informatyki wydziałów komunikacji. Wystarczyło 7 minut i 12 sekund.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

Mariusz Szyszkiewicz, do którego należy rekord, pracuje w Starostwie Powiatowym w Kaliszu od 11 lat. Jego zdaniem właśnie lata doświadczenia w pracy na stanowisku inspektora pomogły mu w wyśrubowaniu rekordu Polski.

– Ten wynik nie jest odosobnionym przypadkiem. Pracownicy starostwa zajmujący się obsługą petentów, mimo początkowych trudności z systemem CEPIK 2.0, z każdym dniem starają się w możliwie jak najszybszym czasie rejestrować pojazdy – zapewnia Jerzy Majas, dyrektor Wydziału Komunikacji w Kaliszu.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

7 KOMENTARZE

  1. Pasjonujące. Jak w Ostrowie chciałem odebrać dowód (rejestrację zleciłem firmie, szkoda nerwów, rezerwacja terminów przez internet to mit, bo wtedy kiedy chciałem w ogóle system nie działał) i o 9.00 zjawiłem się w starostwie nie było już numerków. No ale fajnie, siejmy propagandę sukcesu. Chyba, że w Kaliszu jest lepiej 😉

  2. Około 200 znaków na minute piszę się klawiaturą to wpiszmy: 11 znaków jeden pesel, 11 znaków drugi pesel, VIN 17 znaków, nowy numer rejestracyjny 8 znaków no może jakieś numery naklejek z 20 znaków całe 30 s ten koleś jeszcze kawę chyba wszystkim zrobił……….

  3. Do realista jedz sobie do Odolanowa następnym razem. Ja zajechalam bez nerwów, 2 panie przede mną. Jedna czekała już na dowód druga rejestrowała przyczepke. Bylam tam zaledwie pol godziny. Nie potrzebne mi było stanie w kolejce w Ostrowie. Teraz tylko czekam do 4 tygodni na odbiór twardego dowodu. I też napewno go odbiorę w Odolanowie.

  4. Wymiana dowodu rejestracyjnego ze względu na brak miejsca na pieczątki łącznie 15 minut… Oczekiwanie w kolejce 1,5godziny na złożenie wniosku + niecałe 3 godziny na odbiór (3 minuty to sam odbiór). Jest się czym chwalić? Szkoda że ten wywiad w poczekalni nie był pokazany w godzinach szczytu, gdzie czeka ok 40-50 osób. Żenada…

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick