Podsumowanie tygodnia #9 – Atak psa, protesty, kolejne polityczne spory i podniebne mistrzostwa

0
Choć tydzień rozpoczął się od protestów i fatalnych wieści dotyczących pogryzionego przez psa 7-latka, nie brakowało też pozytywnych wydarzeń, jak choćby rozpoczęcie szybowcowych mistrzostw świata w Michałkowie, czy wyprawy rowerowej Kamila Sierańskiego i Macieja Leńczuka, którzy przejadą z Chorwacji do Azji, by nieść pomoc choremu Filipowi Salamonowi.

Kolejna walka o sądy

Poniedziałek stał pod znakiem protestów. Pod Sądem Rejonowym w Ostrowie Wielkopolskim kolejny raz zebrał się Ostrowski Spacer Protestacyjny „Łańcuch Światła”. Grupa 20 osób skandowała i walczyła o zaprzestanie reformy sądownictwa, która w tej chwili rozgrywa się na ogólnopolskiej arenie politycznej.

>> Kolejny protest przed ostrowskim sądem

Podróżował z dzieckiem. Uderzył w drzewo

W czasie protestów, w Ociążu doszło do bardzo groźnie wygladającego wypadku. Na drodze krajowej nr 25 z Kalisza do Ostrowa, kierowca samochodu osobowego z niewyjaśnionych przyczyn, zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Razem z nim podróżowało dziecko. Oboje wydostali się z samochodu przed przyjazdem służb ratunkowych. Nieoficjalnie mówi się, że kierowca zasnął za kierownicą. Tego jednak służby nie potwierdzają.

>>Wypadek w Ociążu. Dziecko trafiło do szpitala

4,5 roku po tragedii w Jankowie Przygodzkim jest zarzut

We wtorek Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim poinformowała, że zakończyła postępowanie w sprawie wybuchu w Jankowie Przygodzkim, do którego doszło 14 listopada 2013 roku. Zginęły wtedy dwie osoby, kilkanaście zostało poparzonych. Niektórzy mieszkańcy potracili także swój dobytek. Prokuratura postawiła zarzut 36-letniemu inżynierowi. Ten nie przyznaje się do winy. Grozi mu osiem lat więzienia.

>> Wybuch gazu w Jankowie Przygodzkim. Jest zarzut

7-latek pogryziony przez psa

We wtorek doszło do groźnego zdarzenia w Fabianowie (powiat pleszewski). Tam 7-letni chłopiec został pogryziony przez psa, który wydostał się z kojca. Pogryzione dziecko przetransportowano śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do ostrowskiego szpitala. Tam przeszło operację. Lekarze oceniają jego stan jako stabilny.

>> 7-letnie dziecko pogryzione przez psa. Interwencja LPR

>> Wiemy, jaki jest stan chłopca z Fabianowa pogryzionego przez psa

Zmiany, zmiany w Krotoszynie

W środę informowaliśmy o zmianach personalnych jakie zaszły w krotoszyńskiej spółce Centrum Sportu i Rekreacji „Wodnik”. Nowym prezesem został były strażak – Tomasz Niciejewski, zastępując Jacka Cierniewskiego. Nowy prezes swoją funkcję będzie pełnił na razie przez rok. Zarząd ma zamiar sprawdzić, jak działa spółka i zrealizować szereg pomysłów.

>> Nowy prezes krotoszyńskiego „Wodnika”

Potrącony na pasach w Kaliszu. Nie żyje

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w Kaliszu. Tam na przejściu dla pieszych, na ulicy Majkowskiej doszło do potrącenia rowerzysty przez kierowcę samochodu osobowego. 87-letni rowerzysta zmarł na miejscu. 35-latek siedzący za kierownicą samochodu był trzeźwy. Sprawę bada policja pod nadzorem prokuratora.

>> Kalisz. Śmiertelny wypadek. Nie żyje 87-letni rowerzysta

Tak może wyglądać hala widowiskowo-sportowa w Ostrowie Wielkopolskim

Władze miasta zaprezentowały projekty hali sportowej, która w ciągu kilku lat ma powstać przy ul. Wojska Polskiego. Do przetargu zgłosiło się sześć firm. Na początku roku planowano, że budowa hali pochłonie ok. 25-30 mln zł. Oferty, które spłynęły do urzędu miejskiego w ramach ogłoszonego przetargu, przekroczyły te kwotę. Stąd prośba prezydent Beaty Klimek o dołożenie kolejnych pieniędzy w wysokości 1,5 mln zł.

>> Jak dalej będzie wyglądać proces przetargowy?

Jest wyrok za związanie psa taśmą i porzucenie w lesie

Sprawiedliwość dosięgła mężczyznę z powiatu ostrzeszowskiego, który związał łapy swoje psa taśmą i porzucił go na pewną śmierć w lesie. Sąd Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim wydał właśnie wyrok w tej sprawie. O surowej karze możecie przeczytać pod poniższym linkiem.

>> Związał psa i porzucił w lesie. Winny wyrokiem sądu

Zaobrączkowali bociany w Przygodzicach

Paweł T. Dolata i Rafał Markowski podjęli się trudnego, ale bardzo ważnego zadania – zaobrączkowali cztery młode bociany w Przygodzicach w powiecie ostrowskim. Dzięki tej operacji ptaki dołączyły do grupy, dzięki którym będzie możliwe bliższe poznanie tego gatunku.

>> Założyli obrączki… bocianom

Pożar lakierni. Jedna osoba poparzona

Do dużego pożaru lakierni doszło w Liskowie w powiecie kaliskim. Z ogniem walczyło kilkanaście zastępów straży pożarnej. Na szczęście żywioł udało się opanować, ale obrażeń doznał jeden z pracowników, który wymagał specjalistycznej pomocy medycznej.

Fot. facebook.com/pg/Kalisz112

>> Pożar lakierni w Liskowie. Jedna osoba poparzona

BM Slam Stal traci zawodników

W minionym tygodniu pisaliśmy także o kolejnych koszykarzach, którzy opuszczają drużynę wicemistrza Polski – BM Slam Stal. Po Adamie Łapecie i Szymonie Łukasiaku na odejście z Ostrowa Wielkopolskiego zdecydował się także Grzegorz Surmacz. W jakich klubach będziemy mogli oglądać ich w przyszłym sezonie? Przeczytasz w artykule podlinkowanym poniżej.

>> Kolejny zawodnik opuszcza BM Slam Stal

Kolejne rondo w Ostrowie. To już przesądzone

– Geometria tego skrzyżowania utrudnia przejazd. Uważamy, że rondo w tym miejscu będzie najlepszym rozwiązaniem, zapewni płynność ruchu i bezpieczeństwo – powiedział w lutym ubiegłego roku Marcin Wieruchowski, dyrektor Miejskiego Zakładu Dróg w Ostrowie Wielkopolskim. Wszystko wskazuje na to, że plany budowy ronda na skrzyżowaniu Al. Powstańców Wielkopolskich i ul. Ledóchowskiego.

fot. Google StreetView

>> Rusza budowa ronda przy Urzędzie Miejskim

Kamil i Maciej już są w Chorwacji. Oglądaj Raport z trasy Europa – Azja!

Kamil Sierański i Maciej Leńczuk spakowali rowery, zabrali bagaże i wyruszyli w podróż życia z Europy do Azji. Rowerami chcą pokonać tę trasę przez Bałkany i Turcję aż do sąsiedniego kontynentu, by ruszyć w drogę powrotną szlakiem europejskich stolic. Przed nimi ok. 5,5 tys. km do pokonania w ok. 40 dni. W piątkowy wieczór rowerzyści wyruszyli samochodem do Rijeki, skąd rozpoczęli podróż rowerami.

Ich wyprawa jest połączona z pomaganiem. W ten sposób chcą wspomóc Filipa Salamona chorego na autyzm. (Szerzej o Filipie możesz przeczytać tutaj).

Na portalu wlkp24.info będzie można śledzić ich wyprawę dzień po dniu. W poniedziałek 9 lipca rusza „Raport z trasy Europa – Azja”. Znajdziesz w nim ekskluzywne materiały wideo prosto z wyprawy. Raport będzie można oglądać także w Telewizji Proart w poniedziałki i piątki po Wydarzeniach.

>> Kamil i Maciej już w drodze do Rijeki, by kręcić Filipowe kilometry

Wystartowały 35. Szybowcowe Mistrzostwa Świata

Uroczyste otwarcie odbyło się w piątek na ostrowskim rynku, a w paradzie wzięli udział uczestnicy z blisko 30 krajów Europy i świata, którzy wezmą udział w zawodach. Holowanie szybowców do startu planowane jest na godzinę 11:30, a po 16:00 każdego dnia należy się spodziewać widowiskowych powrotów szybowników na lotnisko w Michałkowie.

>> Cały szybowcowy świat patrzy od dziś na Ostrów. Szybowcowe Mistrzostwa rozpoczęte

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick