Kamil i Maciej już w drodze do Rijeki, by kręcić Filipowe kilometry [ZDJĘCIA]

1
Kiedy większość z nas śpi, oni już jadą w kierunku Rijeki skąd wyruszą w drogę rowerami, by dojechać do Azj. Mowa o Kamilu Sierańskim i Macieju Leńczuku, którzy w ten sposób chcą włączyć się w pomoc Filipowi Salamonowi chorującemu na autyzm. Chłopiec potrzebuje ciągłej rehabilitacji i pieniędzy na leczenie.

W piątek wieczorem trwały ostatnie przygotowania oraz pakowanie bagaży i rowerów. Pochodzący z Ostrowa Wielkopolskiego chłopacy już wyruszyli w drogę. Przed nimi długa podróż samochodem, a następnie pokonanie na rowerach ok. 5,5 tys. km. Dziennie będą chcieli przejechać co najmniej kilkadziesiąt km w drodze przez Bałkany do Azji. Rowerzyści przewidzieli też powrót do Polski krętą drogą szlakiem europejskich stolic.

Co ich czeka na trasie? Czy spotkają ich niespodzianki? Zabawne sytuacje? Czy nadejdzie kryzys i jak sobie z nim poradzą? Gdzie będą spać i jeść? Na te pytania i wiele innych znajdziecie odpowiedzi w naszej codziennej relacji z ponad 40-dniowej trasy. Od poniedziałku 9 lipca będziecie mogli śledzić ją na wlkp24.info, gdzie pojawi się specjalny „Raport z trasy Europa – Azja”, a dwa razy w tygodniu (w poniedziałki i piątki) także w specjalnym raporcie w Telewizji Proart. Oba media objęły tę wyprawę patronatem medialnym.

Przeczytaj więcej o Filipie Salamonie.

– Teraz już nie ma stresu. Jeśli czegoś nie spakowaliśmy, to trudno. Najwyżej kupimy po drodze albo będziemy musieli sobie radzić bez tegopowiedzieli kolarze. – Trochę nerwów było rano, ale kiedy wsiądziemy do samochodu, odcinamy się i nie myślimy o tym, co mogliśmy jeszcze zabrać albo jak inaczej mogliśmy się zapakować – wyjaśnili nam Kamil i Maciej tuż przed wyjazdem z Ostrowa Wielkopolskiego.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick