Założyli obrączki… bocianom [WIDEO]

1
Bociany zaobrączkowane! I absolutnie nie mamy na myśli żadnej ślubnej ceremonii, a niezwykle ciekawą operację, która miała miejsce wczoraj przy najsłynniejszym gnieździe w Polsce. W Przygodzicach cztery młode boćki dostały swoje numery identyfikacyjne, dzięki czemu będzie możliwe śledzenie ich losów, gdy wyfruną z "domu".

Paweł T. Dolata i Rafał Markowski podjęli się trudnego, ale bardzo ważnego zadania – zaobrączkowali cztery młode bociany w Przygodzicach (powiat ostrowski). Wczoraj ptaki zostały w bardzo bezpieczny i fachowy sposób wyjęte z gniazda, aby dostać specjalne obrączki i znaleźć się w gronie boćków, dzięki którym jest możliwe poznawanie gatunku.

Obrączkowanie jest dla bocianów bezpieczne, a dla ornitologów, badaczy czy po prostu miłośników bocianiego życia bardzo wartościowe. Kiedy ptaki wylecą z gniazda, będzie można śledzić ich trasy lotu, miejsca pobytu czy ewentualne inne eskapady. Być może wrócą do rodzinnego gniazda za jakiś czas, wtedy także będzie o tym wiadomo.

W załączony materiale filmowy krótka relacja z przebiegu znakowania bocianów, a każdego dnia można także śledzić losy ptaków z Przygodzic, Raszkowa czy Lewkowa na stronie www.bociany.tv.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Że też nie można zaobrączkować wszelkiej maści opozycjonistów i wypuścić ich na jesień do ciepłych krajów bez możliwości powrotu.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick