Jak dalej będzie wyglądać proces przetargowy?

34
25 czerwca upłynął termin zgłaszania projektów w przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej w Ostrowie Wielkopolskim. Od tego czasu sześć ofert, które trafiły na biurko prezydent Beaty Klimek były owiane tajemnicą. Znaliśmy tylko kwoty, za które obiekty miałyby powstać. W czwartek po raz pierwszy mieliśmy okazję zobaczyć ich wizualizacje. Do końca lipca powinniśmy poznać zwycięzcę przetargu.

Sześć projektów zostało wykonanych z ogromną starannością. Wszystkie także mają zbliżoną pojemność i powierzchnie. Na tym jednak podobieństwa się kończą. Wszystkie różnią się przede wszystkim ceną. A cena w tym przypadku to 50 procent w ocenie zespołu, który wybierze najlepszy projekt.

Co składa się na ostateczną ocenę wyjaśnia w materiale wideo Krzysztof Harych – przewodniczący komisji przetargowej.

ZOBACZ TEŻ: Ostrów. Radni dali dodatkowe 1,5 mln zł na budowę hali

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

34 KOMENTARZE

 1. Tylu prezydentów było i nic….Aż tu pojawiła się pani prezydent i co? Dało radę? Smuci mnie tylko nagonka
  ka na panią prezydent przez PO . Niby w kraju walczą o dobro narodu a tu sra-ą na każdym kroku do talerza pani prezydent.Szkoda tylko że to dzieje się tuż przed wyborami.I że do przodu puszczono tylko młode wilki a starzy wyjadacze patrzą z boku i ręce zacierają bo młody drogę toruje.

  • Wybory idą proszę Pana. Projekty i wizualizacje (które zresztą też kosztują i to nie mało) to my oglądamy od kilku lat, wizualizacje Stadionu Miejskiego też oglądaliśmy. Obwodnica ciągnęła się jak meksykańskie telenowele, z dłuuuuuugą przerwą po nic nie dającym pierwszym etapie.
   Wybudują to pochwalimy, póki co mamy brylowanie przed kamerami i gadanie że my robimy, oni nie robili, ale liczy się efekt końcowy.
   Inna kwestia to dla kogo to budują? Zanim obiekt powstanie o mocnej Stali pewnie będziemy czytać w archiwach internetu, piłkarze ręczni mimo, że mocni i mogliby awansować to bez kasy. Niszowa żeńska koszykówka nie potrzebuje dużego obiektu, bo kibiców tam garstka.
   No ale centrum przesiadkowe będzie, emeryci będą mogli mieć przerwę w drodze na cmentarz. To duży sukces… 🙁

 2. Progi stosowania ustawy Prawo zamówień publicznych obowiązujące od 1 stycznia 2018 roku w walucie euro oraz PLN

  Wróć do strony głównej

  Progi stosowania ustawy Prawo zamówień publicznych obowiązujące od 1 stycznia 2018 roku do 31 grudnia 2020 roku w walucie euro oraz PLN

  Zgodnie z nowymi rozporządzeniami kurs złotego w stosunku do euro od 1 stycznia 2018 roku wynosi 4,3117 zł.
  Zgodnie z art. 4 pkt 8 Ustawy Pzp: ustawy nie stosuje się do zamówień i konkursów, których wartość nie przekracza wyrażonej w złotych równowartości kwoty 30 000 euro tj. 129.351 zł.
  Tzw. progi unijne od 1 stycznia 2018 są równe wyrażonej w złotych równowartości kwoty:

  udzielanych przez zamawiających z sektora finansów publicznych, w rozumieniu przepisów o finansach publicznych, z wyłączeniem uczelni publicznych, państwowych instytucji kultury, państwowych instytucji filmowych, jednostek samorządu terytorialnego oraz ich związków, jednostek sektora finansów publicznych, dla których organem założycielskim lub nadzorującym jest jednostka samorządu terytorialnego, a także udzielanych przez zamawiających będą- cych państwowymi jednostkami organizacyjnymi nieposiadającymi osobowości prawnej, z wyjątkiem zamówień, o których mowa w pkt 3–5, jest równa lub przekracza wyrażoną w złotych równowartość kwoty:
  a. 144.000,- euro – dla dostaw lub usług, (620.884,80- PLN netto)
  b. 5.548.000,- euro – dla robót budowlanych, (23.921.311,60- PLN netto)
  udzielanych przez zamawiających innych niż określeni w pkt 1, z wyjątkiem zamówień, o których mowa w pkt 3–5, jest równa lub przekracza wyrażoną w złotych równowartość kwoty:
  c. 221.000,- euro – dla dostaw lub usług, (952.885,70,- PLN netto)
  d. 5.548.000,- euro – dla robót budowlanych, (23.921.311,60- PLN netto)
  sektorowych jest równa lub przekracza wyrażoną w złotych równowartość kwoty:
  e. 443.000,- euro – dla dostaw lub usług, (1.910.083,10 – PLN netto)
  f. 5.448.000,- euro – dla robót budowlanych, (23.921.311,60 – PLN netto)
  w dziedzinach obronności i bezpieczeństwa jest równa lub przekracza wyrażoną w złotych równowartość kwoty:
  g. 443.000,- euro – dla dostaw lub usług, (1.910.083,10 – PLN netto)
  h. 5.548.000,- euro – dla robót budowlanych, (23.921.311,60 – PLN netto)
  dla konkursów:
  i. na usługi społeczne i inne szczególne usługi jest równa lub przekracza wyrażoną w złotych równowartość kwoty: – 750.000,- euro, (3.233,78 PLN netto);
  j. przeprowadzanych przez zamawiających innych niż powyżej i poniżej – 1.000.000,- euro, (4.311.700 PLN netto).

  • Czyli mając przeznaczone 30 mln na budowę hali miasto miało obowiązek ogłosić przetarg unijny, mówiąc, że przeznacza 25 mln, dokonało obejścia przepisów unijnych. Teraz znowu mówi, że ma 30 +1,5. Taki sobie myk unijny.

 3. No i właśnie przez takich jak ty i takie pisanie nic nie ma bo nie i wieczne nie bo tamto i sramto. Przeczytaj to co napisałeś i pomyśl dlaczego niema hali

 4. Nie stać Ostrowa na dwie hale. Jako mieszkaniec Ostrowa stawiam pytanie konkretne, ile powstało nowych miejsc pracy za Pani prezydentury? Bo na hali świat się nie kończy i na marketingu.

  • o ile wiadomo, jedną przebudowuje prywatny inwestor, specjalna konferencja prasowa nawet była

  • Czy ludzie mieszkający w Ostrowie mają problem z czytaniem ze zrozumieniem tekstu? Szkoła podstawowa klasa trzecia sie kłania. Hala na ul.Kusocinskiego jest inwestycją prywatną – kazda osoba,grupa osób,firma może wybudowac „sobie” co chce za swoje pieniadze. Sama sobie utrzymuje potem swoją własnosc ,a czy zarabia czy dokłada to jej prywatna sprawa ………. A hala widowiskowo-sportowa bedzie „miasta” czyli utrzymywana z naszych podatków.Czyli jedna hala Szanowni Panstwo

 5. W 2018 r. zrealizowane zostaną płatności maksymalnie do wysokości środków przewidzianych w budżecie na ten cel, tj. do kwoty 577.700,00 zł.
  5b. W 2019 r. zrealizowane zostaną płatności maksymalnie do wysokości środków przewidzianych w budżecie na ten cel, tj. do kwoty 17.156.526,00 zł.
  5c. W 2020 r. zrealizowane zostaną płatności maksymalnie do wysokości środków przewidzianych w budżecie na ten cel, tj. do kwoty 9.943.474,00 zł.

  to ile ta hala ma w końcu kosztować?

 6. Basen czynny 2 miesiące w roku, teraz 2 hale w mieście, może zbudujmy sobie jeszcze 2 aqaparki będzie jeszcze śmieszniej i zadłużmy nasze miasto na następne pokolenia. Bezmyślna kierowanie miastem czysty pijar. Ostrów nie jest prywatnym folwarkiem pani prezydent, tylko miastem 70 tys mieszkańców Ostrowian, którzy chcą mieć konkretnego i odpowiedzialnego gospodarza. Pani już podziękujemy Rada Miasta miała racje nie udzielając absolutorium pani prezydent.

  • Pani Sylwio, basen odkryty nie może być czynny cały rok. To chyba oczywiste i radni powinni byli mieć tego świadomość przeznaczające na ten cel pieniądze z budżetu. Swoją drogą basen odkryty jest jak najbardziej w Ostrowie potrzebny. szkoda, że zamiast basenu mamy kompleks brodzików.

  • Po to podłączono basen do OZC, żeby był czynny 3 miesiące, a był czynny niecały miesiąc. To po co taki wydatek?

 7. Dobry prezydent szuka porozumienia i patrzy na interes miasta. Szkoda, że tak nie jest za obecnej władzy w Ostrowie.

 8. Lepiej te pieniądze przeznaczyć dla rodzin i wesprzeć biedne rodziny w Ostrowie niż tyle mln na hale wydawać. Widać za rządów Pani Klimek mamy bogate miasto skoro nas stać na dwie hale sportowe. To bizancjum musi się wreszcie skończyć.

  • I bardzo dobrze, że coś się dzieje a nie nostalgia, nic by się nie działo to też realista by narzekał się dzieję to też źle. Hala na K1 to prywatna inwestycja realista tez sobie może drużynę zrobić i halę wybudować nikt mu nie broni a jak drużyna mu padnie zamienić ją na magazyn. a potem co? znów będzie źle bo prywaciarz hale zlikwiduje albo zażąda wygórowanych stawek za wynajem i znów Realista będzie narzekał bo nie ma hali i znów w d.. będzie źle. Albo niech realista wybuduje sam hale i nakręca całe środowisko sportowe aby miasto od realisty ją kupiło zaraz się znajdzie takich więcej jak ty realisto i każdy będzie budował i chciał aby miasto odkupiło! SUPER interes Życia ! Prawdziwe realistyczne podejście! Brawo

  • Zauważ, że realiście chodziło o inną redystrybucje środków publicznych. Wyraźnie napisał, że te mln zł które miasto chce wydać na hale i wyrzucić w błoto w pierwszej kolejności powinno sie zaspokoić potrzeby biednych ostrowskich rodzin, a potem dopiero inwestować w niepotrzebną halę.

 9. Ostrów Wielkopolski – powierzchnia: 41,9 km², a urzędnicy miejscy przez 4 lata nie potrafili znaleźć odpowiedniej lokalizacji. Efekt – wciskanie hali w centrum miasta i wywalanie w błoto pieniędzy. A lekkoatletyk i inne dyscypliny przy tych kosztach zostają na lodzie i nie mówię tu o lodowisku w hangarze.

  • Przede wszystkim miejsce było- na WP! Tyle, że przed kretyńskim pomysłem z centrum przesiadkowym. A poza tym prezydenci szukali możliwości dofinansowania zewnętrznego. Nikt nie rzucał się na tak drogą budowę z budżetu. Mieli wyobraźnie w odróżnieniu.

 10. o jakich dwóch halach piszecie !!!!!!!!! . Przecież każdy mądry wie że gości nie stać zrobić k1 , więc jeszcze raz pytam jakie dwie hale ?????????????????

 11. Ile nowych miejsc pracy powstało za rządów Pani Klimek? bo ja widzę tylko imprezy na których jest pani prezydent.

  • Kochana, urząd miejski pęka w szwach, utworzono nowe biura w miejsce biur BOŚu. To są nowe miejsca pracy. A nowi dyrektorzy w Holdikomie?

 12. Przypatrując się dyskusji uważam,że Hala w Ostrowie jest ważna, ale przed halą w pierwszej kolejności mieszkańcy miasta i ich potrzeby. A potrzebami podstawowymi są tak jak moi przedmówcy pisali wsparcie dla biednych rodzin, dobre drogi i chodniki, miejsca w żłobku. Obecna pani prezydent ostrowa trochę odpłynęła.

 13. Ostrów jest miastem mlekiem i miodem płynącym za kadencji pani Klimek: 2 hale sportowe bo nie idzie się dogadać, basen miejski czynny 2 miesiące w roku. A może ktoś odpowie na pytanie przedmówców, ile nowych firm zostało zainwestowało do Ostrowie? Bo na obecną chwilę, widać tylko inwestycje w rekreacje tak jakby miast nie miało innych potrzeb.

  • Nową firmę zarejestrowała podobno była radna pani prezydent. Dostała na to pokaźną dotację, no to chyba będą nowe miejsca pracy? hehehe

 14. Czy Pani prezydent Klimek jest z tego samego obozu politycznego co były prezydent Ostrowa Pan Świątek, który tak jak, prezydent Klimek nie otrzymał w 2004 r. absolutorium od Rady Miasta Ostrowa Wielkopolskiego za wykonanie budżetu za rok 2004?

 15. Czy ktoś z szanownego grona tutaj obecnych, bądź z redakcji, może mi odpowiedzieć na pytanie: co się wydarzyło w grudniu zeszłego roku, dlaczego umowa przedwstępna została rozwiązana, czy to był wniosek i prośba władz miasta w stosunku do władz spółki? 

 16. Co Pani Klimek konkretnego zrobiła dla Ostrowa za swojej kadencji coś co żaden inny prezydent by nie zrobił. Odpowiedź jest prosta nic. A przepraszam jest coś czysty propaganda sukcesu.

 17. Oj cos czuje, ze reczne sterowanie przetargiem i zanizanie szacunkowej wartosci zamowienia by nie byl unijny (czytaj zbyt długi i trudny do zamkniecia po mysli) nam tu odchodzi, a radni bezradni i sluzby otepiale juz kompletnie w tym miescie.Najlepsze bylo juz pisanie tego calego PFU chyba pod czujnym okiem docelowego projektanta i wykonawcy (ludzie komentowali szeroko autorow pfu, ich kompetencje, ale przede wszystkim powiazania rodzinne oraz biznesowe)….No coz – brawo pani klimek i familia…no na taka wydre i tak szeroko to sie nie odwazyliscie chyba jeszcze pojsc w tym mieście i by robota w urzedzie byla przez nastepne 5 lat.

 18. Smiech na sali jeszcze większy jak Beata Klimek od razu po przetargu mówi , że maja 30 milionó ale wcześniej urzędniczka mówi ze maja 25 to kto kłąmie? Potem chcą zeby im dołozyć 1,5 miliona bo tyle brakuje do dwóch najtanszych ofert. To znaczy co? panie juz wybrały a co z reszta ofert? Radca prwny powiedział, że jeśli inne wygraja to sie uniewazni przetarg.I to jest manipulowanie wynikiem przetargu co jest karalne jesli sie nie mylę. A wróble cwierkaja o powiazaniach projektantów z komisja przetargową i z tymi co oceniają kosztorysy i oferty. Z tego może byc jeszcze jeden wielki smród jak z basenu który do dzisiaj jest kością w gardle firm którym nie zapłacono za robotę. Ciekawe jak to sie stało ze wygrałą czeska firma której przedstawiciel wczesniej b ył często widziany w pomieszczeniach Vipowski na żużlu w sławetnym sezonie „liż mi buta”. Do tego dołożyć jeszcze inne ciekawe pod względem wykonawczym i organizacyjnym inwestycje to może być ciekawiej niż myślimy..

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick