Mieszkańcy domagają się odpowiedzi. Co dalej ze szpitalem w Ostrzeszowie?

1
We wtorkowe popołudnie doszło do spotkania mieszkańców Ostrzeszowa z przedstawicielami szpitala w tym mieście, NFZ-u, samorządowcami oraz posłami z regionu. Tematem była przyszłość Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia, które boryka się z ogromnymi problemami i szuka sposobów na wyjście z zadłużenia. Jednym z pomysłów było zlikwidowanie ważnego oddziału. Na razie sytuacja jest patowa.

Wracamy do tematu problemów ostrzeszowskiego szpitala. Placówka medyczna boryka się z dużymi problemami. Poszukiwane są pomysły związane z reorganizacją pracy lecznicy. Jednym z wariantów było zlikwidowanie części oddziałów. Władze szpitala muszą przygotować i przeprowadzić plan restrukturyzacji. Z ewentualnym ograniczeniem zakresu świadczonych usług nie zgadzają się mieszkańcy.

CZYTAJ NA TEMAT SZPITALA W OSTRZESZOWIE: 

To właśnie oni spotkali się we wtorkowe popołudnie z przedstawicielami Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia, Narodowego Funduszu Zdrowia, samorządowcami oraz politykami z regionu. Pojawił się pomysł likwidacji położnictwa i wprowadzenia ginekologii jednego dnia. Miałoby to pozwolić na uratowanie zagrożonego oddziału chirurgii. Nie wszystkim stronom takie rozwiązanie przypadło do gustu.

Władze powiatu ostrowskiego i OCZ-u muszą jednak wprowadzić pewne zmiany, bo inaczej szpital nadal będzie generował długi. Tymczasem z Ministerstwa Zdrowia nadeszła wiadomość, że resort nie przekaże pieniędzy na oddłużenie lecznicy. Pozostaje więc wdrożenie planu naprawczego, inaczej mówiąc restrukturyzacji.

Pewne rozwiązanie zaproponowali też mieszkańcy, którzy wzięli udział w spotkaniu z władzami. Zaapelowali o likwidację spółki, która zarządza szpitalem. Ich zdaniem pomogłoby to w wyjściu na prostą. Starosta Lech Janicki zapewnił grupę oburzonych i zatroskanych jednocześnie sytuacją Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia, że zostanie zrobione wszystko, by szpital utrzymać.

Będziemy wracać do tematu. Szerzej napiszemy o wtorkowym spotkaniu już w środę.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick