DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Psychiatria, geriatria, a może rehabilitacja? Trwa omawianie kierunków rozwoju OCZ

Samorząd powiatowy zabiega, aby szpital funkcjonował w jak najszerszym zakresie, jednak rezygnacji z położnictwa nie można uniknąć. Restrukturyzacja szpitala polegająca na odejściu od ostrej działalności i wprowadzeniu chirurgii planowej oraz ginekologii jednego dnia. Pozostałe oddziały, czyli wewnętrzny, dziecięcy, długoterminowy, paliatywny, a także poradnie, będą funkcjonować w dotychczasowym zakresie. „Pozwoli to zbilansować działalność Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia w ciągu dwóch, trzech lat. W przypadku chirurgii planowej i ginekologii jednego dnia nie utrzymuje się obsady lekarzy, anestezjologów, instrumentariuszek przez całą dobę, a jedynie do zakończenia ostatniego zabiegu, co przyniesie duże oszczędności” – informują władze powiatu.

Pracę może stracić nawet 12 osób. Bolesne – jak ocenia je zarząd – zmiany są konieczne i pozwolą utrzymać szpital. Izba Przyjęć pozostanie, choć ostre przypadki dyspozytorzy pogotowia będą kierować do innych placówek. Bez zmian funkcjonować ma wieczorynka i pogotowie ratunkowe.

Starosta spotkał się z Agnieszką Pachciarz, dyrektor wielkopolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. Rozmowy dotyczyły rozwoju ostrzeszowskiej placówki w kierunkach oczekiwanych przez NFZ w związku z mapą potrzeb zdrowotnych. „Zapotrzebowanie jest na dzienną psychiatrię, geriatrię, działalność opiekuńczo-leczniczą oraz opiekę senioralną. Ze swojej strony prezes OCZ wysunął propozycje w zakresie ortopedii oraz rehabilitacji w ostrzeszowskim szpitalu, na które na naszym terenie jest duże zapotrzebowanie”.

Rozmowy na temat funkcjonowania szpitala wciąż trwają. Na najbliższy wtorek, 24 stycznia o godzinie 18.00 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego ma odbyć się spotkanie z mieszkańcami Ostrzeszowa w sprawie likwidacji oddziałów szpitalnych.

Napisz do autora

Komentarze (4)
 • K
  Ktoś

  piątek, 20 stycznia, 2023

  A może paliatyw,myślę że tam jest potrzeba ogromna.

  Odpowiedz
 • J
  jarock

  piątek, 20 stycznia, 2023

  To początek końca OCZ… Kto następny ?

  Odpowiedz
 • S
  seniorka

  sobota, 21 stycznia, 2023

  przyjąć KPO,zliwidować ochronę Kaczora,a ile byłoby pieniędzy na lecznictwo

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz