Kto wyrywa rośliny ze skwerów? [ZDJĘCIA]

1
Fot. jarocin.pl
Władze Jarocina zgłosiły na policję sprawę kradzieży zieleni miejskiej ze skwerów, donic i rond na terenie miasta. To kolejny akt wandalizmu w ciągu ostatnich miesięcy na terenie tej gminy.

Choć miasto się zmienia (przybywa zieleni, oddawane są do użytku kolejne wyremontowane parki, prowadzone są zakrojone na dużą skalę remonty), mentalność niektórych ludzi pozostaje niezmienna, a jej negatywne przejawy są widoczne na miejskich skwerach w Jarocinie, skąd znikają kolejne rośliny.

CZYTAJ: Samorząd województwa daje 2 mln zł na deszczówkę. Kto może skorzystać?

Wandale świetnie sobie radzą, bo mimo rozbudowanej sieci monitoringu na terenie miasta, często są nie do zatrzymania. W ostatnich dniach na kolejnych skwerach zaczęło brakować sezonowych kwiatów. Pelargonie, trawy oraz innego rodzaju kwiaty sezonowe, choć nie tylko, bo zaczęły znikać również krzewy. Zaczyna ich brakować na skwerach, w kwietnikach, a nawet z rond.

Władze miasta są oburzone i niepokoją się zachowaniem mieszkańców szczególnie w kontekście rozpoczętego niedawno ostatniego etapu rewitalizacji Parku Radolińskich, w którym mają pojawić się tysiące nowych nasadzeń.

CZYTAJ: Ukradł psa ze schroniska. Czworonóg jest już w rękach opiekunów

Kradzieże zostały zgłoszone na policję, podobnie jak wcześniejsze akty wandalizmu w tym m.in. zniszczenie butelką po piwie tablicy informacyjnej w parku im. majora Zbigniewa hr. Ostroróg-Gorzeńskiego. Jeśli sprawca bądź sprawcy zostaną złapani, grozi im od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Złodziej – w zależności od wartości przedmiotu kradzieży – popełnia wykroczenie lub przestępstwo i odpowiada z art. 119 § 1 kodeksu wykroczeń: „Kto kradnie lub przywłaszcza sobie cudzą rzecz ruchomą, jeżeli jej wartość nie przekracza 1/4 minimalnego wynagrodzenia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. Zgodnie zaś z art. 278 § 1 kodeksu karnego, kto zabiera w celu przywłaszczenia cudzą rzecz ruchomą, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

ZOBACZ TEŻ: Wjechał na rynku prosto w… murowaną studnię [WIDEO]

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Wandalizm jest wtedy gdy robimy coś na przekór komuś, a to jest to zwykłe złodziejstwo.
    A najczęściej kradną ludzie wykształceni i nie biedni.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick