Ukradł psa ze schroniska. Czworonóg jest już w rękach opiekunów

1
Gufi jest już z powrotem w rękach opiekunów w schronisku, ale nie obyło się bez strachu i nerwów. Monitoring podostrowskiego schroniska uwiecznił mężczyznę, który wszedł na teren schroniska i zabrał jednego z czworonogów. Na szczęście pracownicy przytuliska oraz policja szybko dotarli do złodzieja i odebrali psa. Gufiemu nic się nie stało, a mężczyzna okazał już skruchę.

Pracownicy schroniska szybko zorientowali się, że w kojcu brakuje Gufiego. – Od razu zauważyliśmy jego brak i przejrzeliśmy nagranie monitoringu. Widać na nim wyraźnie, że mężczyzna wszedł na teren schroniska i zabrał psa. Jedna z koleżanek rozpoznała pana. Po sprawdzeniu okazało się, że na jego posesji znajduje się Gufi – opowiedziała jedna z pracownic schroniska. Na miejscu pojawiła się także policja. – Mężczyzna został ukarany mandatem karnym – informuje rzeczniczka ostrowskiej policji sierż. sztab. Małgorzata Michaś.

CZYTAJ: Podsumowano drive-thru w południowej Wielkopolsce. Znamy wyniki badań

Gufi został wcześniej odebrany z patologicznego środowiska. Właściciel nie dbał o niego. Zwierzak został zabrany i trafił do schroniska. Ostatnie wydarzenia nie zrobiły na nim większego wrażenia. – Gufi jest już w swoim kojcu i zachowuje się tak, jakby się nic nie stało – dodaje pracownica schroniska.

Złodziej czworonoga przyszedł już do schroniska, przeprosił i okazał skruchę. Zapewniał, że nie chciał zwierzęciu zrobić żadnej krzywdy.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick