Rozbił szklaną tablicę w parku butelką po piwie. „Składamy zawiadomienie na policję”

1
Kamera monitoringu zarejestrowała mężczyznę, który rozbił butelką po piwie szklaną tablicę przy jednej z alejek w Parku im. mjr. Zbigniewa Ostroróg-Gorzeńskiego w Jarocinie. Do aktu wandalizmu doszło w sobotę 28 grudnia o godz. 5.12. Władze gminy złożyły zawiadomienie na policję.

Zamontowana w Parku im. mjr. Zbigniewa Ostroróg-Gorzeńskiego kamera monitoringu zarejestrowała akt wandalizmu, który miał miejsce w sobotę 28 grudnia o godz. 5.12. Na nagraniu widać, jak mężczyzna trzymający butelkę po piwie, idzie jedną z alejek w zrewitalizowanym kilka miesięcy temu parku. Nagle zatrzymał się przed tablicą opisującą Bronisława Kirchnera (dowódca pierwszego polskiego oddziału wojskowego utworzonego przez powstańców w 1918 roku w jarocińskich koszarach), wziął zamach i rzucił butelką prosto w szklaną tablicę, która pękła na kawałki, spadając na trawnik i grunt przy ławce.

ZOBACZ TEŻ: Wjechał na rynku prosto w… murowaną studnię [WIDEO]

– Składamy zawiadomienie na policję o dokonanym akcie wandalizmu i szkodzie wartości ok. 700-800 zł wyrządzonej na majątku gminy Jarocin wraz z wnioskiem o ściganie sprawcy. Wystąpimy też o zabezpieczenie nagrania z monitoringu pobliskiej stacji benzynowej, na którym twarz sprawcy zdarzenia powinna być wyraźnie widoczna, co powinno pozwolić ustalić tożsamość tej osoby – mówi zastępca burmistrza Robert Kaźmierczak.

To nie pierwszy akt wandalizmu w ostatnich kilkunastu tygodniach na terenie Jarocina. Wcześniej zdarzało się, że sprawcy szkód stawali przed sądem i płacili za zniszczenia. Jeśli policja złapie mężczyznę widocznego na nagraniu, grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Przedstawiciele gminy mówią, że jeśli sprawca zgłosi się dobrowolnie i przyzna się do winy, wymiar kary może być łagodniejszy.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick