
Blisko 7,7 mln zł to pieniądze pochodzące z dofinansowania. Tyle środków trafił lada moment bądź już trafiło do samorządów z terenu powiatu ostrowskiego w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej. O szczegółach mówiła dziś podczas spotkania z wójtami i burmistrzami I Wicewojewoda Wielkopolska Karolina Fabiś-Szulc.
Pieniądze ze wspomnianego programu będą przeznaczone na cztery obszary działania. Pierwszy to budowle ochronne, drugi: zabezpieczenie logistyczne, trzeci: utrzymanie i rozwój podmiotów ochrony ludność i organizacji pozarządowych oraz czwarty: baza i zaplecze szkoleniowe i poligonowe.
Powiat ostrowski na działania w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej przeznaczy ponad 3,6 ml zł, z czego wkład własny to ok. 20 tys. zł, reszta to dofinansowanie z rządowego programu.
Ponad 588 tysięcy złotych. Tyle pieniędzy trafi do gminy Ostrów Wielkopolski ze wspomnianego programu. Gmina Sieroszewice – tam na Program Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej przeznaczonych będzie ponad 204 tysiące złotych.
Najwięcej pieniędzy z Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilne otrzymała Gmina Nowe Skalmierzyce. Tam z pozyskanego dofinansowanie ma zostać przygotowania dokumentacja projektowa pod budowę schronu. Gmina Raszków przeznaczy na „obronność” blisko 300 tys. zł, miasto Ostrów ponad 1,6 mln zł, Gmina Sośnie ponad 63 tys. zł, a Gmina Przygodzice ponad 400 tys. zł.
To nie koniec inwestycji związanych z szeroko rozumianą ochroną ludności. Z kolejną inicjatywą wyszła Gmina Ostrów Wielkopolski. Więcej o tym i o szczegółach inwestycji, na które gminy powiatu ostrowskiego otrzymały dofinansowania w materiale wideo, który do obejrzenia poniżej.
Skomentuj ten wpis jako pierwszy!
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz