Bracia kurkowi odznaczeni przez prezydenta. Otrzymali Krzyże Zasługi [ZDJĘCIA]

0
Fot. KBS Krotoszyn
Marek Duczmal, Franciszek Lisiak, Maciej Błażejewski i Leszek Wawrzyniak z Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Krotoszynie zostali uhonorowani Krzyżami Zasługi przez Prezydenta RP. Odznaczenia odebrali z rąk wojewody wielkopolskiego Michała Zielińskiego. Członkowie krotoszyńskiego KBS-u znaleźli się wśród 18 wyróżnionych Wielkopolan.

Działalność stowarzyszenia została dostrzeżona przez prezydenta Andrzeja Dudę. Członków bractwa odznaczono Krzyżami Zasługi. Pisarz Marek Duczmal otrzymał Złoty Krzyż Zasługi, członek senior Franciszek Lisiak – Srebrny Krzyż Zasługi, a starszy bractwa Maciej Błażejewski i strzelmistrz Leszek Wawrzyniak – Brązowe Krzyże Zasługi. Odznaczenia wręczył wojewoda wielkopolski Michał Zieliński, a wnioskodawcą był poseł poseł Jan Mosiński. Uroczystość odbyła się w Sali Herbowej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

Czterech członków KBS-u znalazło się wśród 18 odznaczonych Wielkopolan. – To ogromna radość i honor móc znaleźć się w gronie dzisiejszych odznaczonych i w ich imieniu zabrać głos. Może zabrzmi to górnolotnie, ale powiem tak: nie w każdej muszli można znaleźć perłę, ale w każdym człowieku tkwi prawdziwe piękno mówił podczas odbierania odznaczenia starszy bractwa Maciej Błażejewski.

Krzyż Zasługi to polskie odznaczenie państwowe ustanowione w 1923 roku nadawane osobom cywilnym za zasługi dla państwa lub obywateli. Dzieli się je na trzy stopnie: złoty, srebrny i brązowy.

Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Krotoszynie ma bogatą tradycję i historię. W tym roku mija 355 lat od jego utworzenia. Obecnie do stowarzyszenia należy 32 członków zwyczajnych, 3 honorowych i 4 kandydatów na członków.

redaktor wlkp24.info
aleksandra.barczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick