Wraca temat wiatraków w gminie Nowe Skalmierzyce. Sprawie przyjrzy się prokurator

3
Zdjęcie satelitarne Google - początkowy etap budowy pierwszego z wiatraków w m. Głóski
Przez kilkanaście lat protestowali, a później zbierali materiały dowodowe, by dociec nieprawidłowościom przy uzyskiwaniu pozwolenia na budowę farmy wiatrowej przez dużego inwestora. Mieszkańcy kilku miejscowości gminy Nowe Skalmierzyce, przy współpracy nawet z detektywem Krzysztofem Rutkowskim, jeszcze niedawno mieli nadzieję, że uda im się zatrzymać start budowy wiatraków w miejscowości Głóski. Budowa jednak ruszyła, ale sprawie przyjrzy się teraz prokuratura.

Mieszkańcy nawet kilku miejscowości gminy Nowe Skalmierzyce, głównie Głósek największy żal mają o to, że starosta ostrowski wydał pozwolenie na budowę i to już w 2015 roku. Pozytywną opinię i zatwierdzenia formalności dokonał też burmistrz gminy. Protestujący są przekonani, że zgodnie z obowiązującym prawem, obecność wiatraków w tym miejscu spowoduje, że nie będzie można budować nowych domów dla przyszłych pokoleń.

O sprawie pisaliśmy wielokrotnie, bo liczne protesty, a nawet długo wyczekiwane bezpośrednie spotkanie z inwestorami śledziły kamery Telewizji Proart. Oto kilka artykułów na ten temat:

Mieszkańcy wielokrotnie próbowali zainteresować tematem organy ścigania. Trudny do namierzenia inwestor, który formalnie kilkakrotnie się zmieniał, analizowane nawet przez wojewodę pozwolenie na budowę, w końcu rozpoczęta budowa – wszystko to budzi negatywne odczucia u przeciwników wiatraków, a przede wszystkim przypuszczenia o nieprawidłowościach dużego kalibru. Prokuratura Rejonowa powiadomiła Stowarzyszenie „Stop wiatrakom” o wszczęciu postępowania w sprawie. Prawdopodobnie śledczy „pod lupę” wezmą Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim i Urząd Miasta i Gminy Nowe Skalmierzyce, a przede wszystkim inwestora. Do sprawy z pewnością będziemy wracać.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. Oto przykład, jak jakieś wieśniaki, nie mające wizji przyszłości, blokują inwestycję bo tak i koniec. Brak edukacji na wsiach widać przy każdej okazji. Do szkoły!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick