DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Skażenie wody w gminie Ostrów Wielkopolski. Zobacz listę adresów

Na terenie gminy Ostrów Wielkopolski wykryto skażenie wody. Władze gminy wydały komunikat oraz instrukcje dla mieszkańców.

Fot. Kati / Pixabay

W pobranych próbkach wody pochodzącej ze Stacji Uzdatniania Wody w Górznie, w dwóch lokalizacjach: na terenie stacji paliw w Górznie i SUW w Górznie, stwierdzono że jakość wody pochodzącej z wodociągu sieciowego Górzno odbiega od obowiązujących wymagań. Dotyczy to miejscowości: Górzno, Biniew, Szczury, Będzieszyn oraz część zabudowań w miejscowości Szczurawice: budynek PKP, nr 63, 64, 64 A, 65, 65 A, 66, 67, 67 A, 67 B, 68, 69, 70, 71, 72, 73.

Woda nadaje się do spożycia przez ludzi po uprzednim przegotowaniu przez co najmniej dwie minuty: „Przegotowania wymaga również woda do: przygotowania posiłków, mycia spożywanych na surowo owoców i warzyw, mycia zębów, mycia naczyń oraz kąpieli noworodków i niemowląt. Woda bez przegotowania może być stosowana do codziennego mycia, prania odzieży, prac porządkowych (np. mycia podłóg) i spłukiwania toalet” – czytamy w komunikacie gminy Ostrów Wielkopolski.

CZYTAJ: Gdzie w Ostrowie zbiorą wielkogabaryty? [ZOBACZ HARMONOGRAM I LISTĘ ULIC]

Władze gminy informują, że zwołano sztab kryzysowy i przystąpiono już do chlorowania wody, które ma przywrócić jakość wody spełniającą określone wymagania. Kolejne pobranie próbek będzie miało miejsce w środę, a wyniki badań będą znane najpóźniej w sobotę.

To kolejne już skażenie wody w ostatnim czasie w powiecie ostrowskim. W lutym ze skażeniem wody walczyła gmina Raszków. Z kolei pod koniec maja bakterie coli wykryto na ternie gminy Sieroszewice.

Trafiłeś na ten artykuł w mediach społecznościowych? To jeden z wielu materiałów, jakie każdego dnia publikujemy na wlkp24.info. Aby nie przegapić żadnego, zaglądaj bezpośrednio na wlkp24.info.

Napisz do autora

Komentarze (8)
  • M
    Mieszkaniec

    wtorek, 2 czerwca, 2026

    Czyli 40C gorączki, wymioty, biegunka, człowiek zombie – już wiemy skąd: ciekawe kto nam odda za nasze zdrowie ??

    Odpowiedz
    • M2
      mieszkaniec 2

      wtorek, 2 czerwca, 2026

      Ciesz się Pan że masz dostęp do wody i innej infrastruktury, inaczej wodę ze studni byś musiał pobierać, albo z rzeki.

      Odpowiedz
    • M3
      Mieszkaniec 3

      wtorek, 2 czerwca, 2026

      Do mieszkańca 2:
      Pań wychował się pod zaborami, lub jako niewolnik. Za wodę się płaci, I dostawca ma święty obowiązek dostarczyć wodę zdatną do picia, o odpowiednich parametrach. To nie jest żadna łaska ze strony dostawcy , że wodą ma być odpowiedniej jakości. Dziwię, że jeszcze tacy ludzie mieszkają w Polsce, jak autor drugiego wpisu.

      Odpowiedz
      • R
        Remik

        piątek, 5 czerwca, 2026

        Prawda. MAJĄ OBOWIĄZEK . ZA TO KASUJĄ I TO NIE MAŁO.

        Odpowiedz
    • M3
      Mieszkaniec 3

      wtorek, 2 czerwca, 2026

      Do mieszkańca 2:
      Pań wychował się pod zaborami, lub jako niewolnik. Za wodę się płaci, I dostawca ma święty obowiązek dostarczyć wodę zdatną do picia, o odpowiednich parametrach. To nie jest żadna łaska ze strony dostawcy , że wodą ma być odpowiedniej jakości. Dziwię, że jeszcze tacy ludzie mieszkają w Polsce, jak autor drugiego wpisu.

      Odpowiedz
      • M
        Mateusz

        czwartek, 4 czerwca, 2026

        Chlorowanie wody ma pomóc… Są metody znacznie tańsze i lepsze i nie zagrażające zdrowiu i życiu.

        Odpowiedz
    • ...

      wtorek, 2 czerwca, 2026

      było nie żreć tyle kebsów niewiadomego pochodzenia….

      Odpowiedz
      • R
        Remik

        piątek, 5 czerwca, 2026

        Kebsów się nie żre tylko konsumuje.

        Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz