
W pobranych próbkach wody pochodzącej ze Stacji Uzdatniania Wody w Górznie, w dwóch lokalizacjach: na terenie stacji paliw w Górznie i SUW w Górznie, stwierdzono że jakość wody pochodzącej z wodociągu sieciowego Górzno odbiega od obowiązujących wymagań. Dotyczy to miejscowości: Górzno, Biniew, Szczury, Będzieszyn oraz część zabudowań w miejscowości Szczurawice: budynek PKP, nr 63, 64, 64 A, 65, 65 A, 66, 67, 67 A, 67 B, 68, 69, 70, 71, 72, 73.
Woda nadaje się do spożycia przez ludzi po uprzednim przegotowaniu przez co najmniej dwie minuty: „Przegotowania wymaga również woda do: przygotowania posiłków, mycia spożywanych na surowo owoców i warzyw, mycia zębów, mycia naczyń oraz kąpieli noworodków i niemowląt. Woda bez przegotowania może być stosowana do codziennego mycia, prania odzieży, prac porządkowych (np. mycia podłóg) i spłukiwania toalet” – czytamy w komunikacie gminy Ostrów Wielkopolski.
CZYTAJ: Gdzie w Ostrowie zbiorą wielkogabaryty? [ZOBACZ HARMONOGRAM I LISTĘ ULIC]
Władze gminy informują, że zwołano sztab kryzysowy i przystąpiono już do chlorowania wody, które ma przywrócić jakość wody spełniającą określone wymagania. Kolejne pobranie próbek będzie miało miejsce w środę, a wyniki badań będą znane najpóźniej w sobotę.
To kolejne już skażenie wody w ostatnim czasie w powiecie ostrowskim. W lutym ze skażeniem wody walczyła gmina Raszków. Z kolei pod koniec maja bakterie coli wykryto na ternie gminy Sieroszewice.
Trafiłeś na ten artykuł w mediach społecznościowych? To jeden z wielu materiałów, jakie każdego dnia publikujemy na wlkp24.info. Aby nie przegapić żadnego, zaglądaj bezpośrednio na wlkp24.info.
wtorek, 2 czerwca, 2026
Czyli 40C gorączki, wymioty, biegunka, człowiek zombie – już wiemy skąd: ciekawe kto nam odda za nasze zdrowie ??
wtorek, 2 czerwca, 2026
Ciesz się Pan że masz dostęp do wody i innej infrastruktury, inaczej wodę ze studni byś musiał pobierać, albo z rzeki.
wtorek, 2 czerwca, 2026
Do mieszkańca 2:
Pań wychował się pod zaborami, lub jako niewolnik. Za wodę się płaci, I dostawca ma święty obowiązek dostarczyć wodę zdatną do picia, o odpowiednich parametrach. To nie jest żadna łaska ze strony dostawcy , że wodą ma być odpowiedniej jakości. Dziwię, że jeszcze tacy ludzie mieszkają w Polsce, jak autor drugiego wpisu.
piątek, 5 czerwca, 2026
Prawda. MAJĄ OBOWIĄZEK . ZA TO KASUJĄ I TO NIE MAŁO.
wtorek, 2 czerwca, 2026
Do mieszkańca 2:
Pań wychował się pod zaborami, lub jako niewolnik. Za wodę się płaci, I dostawca ma święty obowiązek dostarczyć wodę zdatną do picia, o odpowiednich parametrach. To nie jest żadna łaska ze strony dostawcy , że wodą ma być odpowiedniej jakości. Dziwię, że jeszcze tacy ludzie mieszkają w Polsce, jak autor drugiego wpisu.
czwartek, 4 czerwca, 2026
Chlorowanie wody ma pomóc… Są metody znacznie tańsze i lepsze i nie zagrażające zdrowiu i życiu.
wtorek, 2 czerwca, 2026
było nie żreć tyle kebsów niewiadomego pochodzenia….
piątek, 5 czerwca, 2026
Kebsów się nie żre tylko konsumuje.