DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Szukasz mieszkania dla siebie? Pomoże Ci w tym serwis Homla!

Pierwszy krok to inteligentna wyszukiwarka

Serwis Homla to nie tylko strona, gdzie można dodawać i przeglądać darmowe ogłoszenia nieruchomości. To już praktycznie portal pełen gotowych rozwiązań i porad dotyczących wynajmu lub kupna nieruchomości. Strona jest również w pełni responsywna, więc można z niej bez problemu korzystać zarówno na komputerze jak i na urządzeniach mobilnych. Kolejnym dużym plusem Homli jest to, że posiada własną, unikalną bazę ogłoszeń, których nie ma na innych stronach.

Poszukiwanie idealnej nieruchomości najlepiej zacząć od wyszukiwarki. Oprócz standardowych opcji takich jak typ nieruchomości, powierzchnia, cena, lokalizacja, rynek, ilość pokoi, ilość pięter w budynku czy piętro, można również szukać mieszkania po dowolnej frazie. Inteligentna wyszukiwarka wyszuka wszystkie nieruchomości pasujące do dowolnej frazy np. mieszkanie na parterze, duży balkon, dom nad jeziorem itd. Kolejnym krokiem jest ustalenie warunków, które musi spełniać ogłoszenie, czyli poszukiwanie mieszkań ze zdjęciem, z filmem, bez pośredników, ze współlokatorami, z opcją dni otwartych oraz wirtualnego spaceru. Ostatnią opcją jest określenie okolicy czyli obiektów, które chcemy mieć blisko domu. Są to banki, ośrodki kulturalne, przychodnie i szpitale, szkoły, urzędy, zieleń, restauracje, miejsca kultu, miejsca sportu i rekreacji, sklepy.

Każda wyszukana nieruchomość posiada bardzo rozbudowany profil. Oprócz wszystkich niezbędnych informacji o mieszkaniu i jego cenie (w tym również dokładnego adresu, czego często brakuje na innych stronach z ogłoszeniami nieruchomości) na dole strony znajduje się również mapka. Jest ona powiązana z funkcją Street View, dzięki czemu możemy nie tylko zobaczyć na jakiej ulicy znajduje się nieruchomość, ale także, za pomocą tylko jednego kliknięcia, obejrzeć widok z ulicy i najbliższą okolicę. Dodatkowo po prawej stronie mapki znajduje się lista z zaznaczonymi POI (Point of Interest) danej lokalizacji. Są to takie miejsca, w najbliższej okolicy jak szkoły, restauracje, szpitale i urzędy. Dzięki temu można łatwo ocenić czy dana lokalizacja będzie dla nas odpowiednia.

Zaloguj się – śledź statystyki i szukaj współlokatorów

Aby skorzystać z bardziej zaawansowanych opcji serwisu wystarczy założyć konto na stronie http://homla.pl/ i zalogować się. Jakie są tego plusy? Każdy zalogowany użytkownik dostaje dostęp do rozbudowanego Panelu Klienta. Po wyrażeniu zgody, za jego pomocą można zapisywać swoje kryteria wyszukiwania. System zapamięta wszystkie wpisane parametry nieruchomości (wielkość, cenę, lokalizację itd.), a potem przekaże je okolicznym agencjom nieruchomości. Jeśli któraś z nich będzie miała w swojej ofercie nieruchomość spełniającą podane kryteria to skontaktuje się z poszukującym użytkownikiem drogą mailową. Panel Klienta daje również korzyści osobom, które ogłoszenia wystawiają – mogą na bieżąco śledzić jaką popularnością cieszy się ich ogłoszenie przy zwykłym wyświetlaniu i promowanym.

Nowością na polskim rynku jest funkcja „Współlokatorzy”. Pozwala ona na wystawienie nieruchomości w systemie wielu lokatorów. Co to oznacza? Aby skorzystać z tej funkcji należy odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących wspólnego mieszkania. W profilu poruszane są takie kwestie jak płeć, wiek, palenie papierosów, zwierzęta, studiowanie, praca, alergie. W dalszej części można określić z jakimi osobami chciałoby się zamieszkać. System po przeanalizowaniu odpowiedzi, podsyła na maila listę osób spełniających dane kryteria. Można również dostać wiadomość, że ktoś jest zainteresowany wspólnym mieszkaniem. To bardzo duże ułatwienie w przypadku, gdy poszukujemy lokatora idealnego do wspólnego mieszkania. Na tej opcji korzystają również wystawiający ogłoszenie – mogą określić dokładne warunki na jakich chcą wynajmować mieszkanie.

Spacer po mieszkaniu – wirtualny i na żywo

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem serwisu Homla jest ustalanie dni otwartych nieruchomości oraz możliwość wirtualnego spaceru po mieszkaniu. Dni otwarte to duże ułatwienie dla wystawiających ogłoszenia. Za pomocą tej opcji mogą ustalić wspólny dzień dla grupy potencjalnych klientów. Na zachodzie ten sposób prezentacji nieruchomości jest bardzo popularny, bo pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Wysyłaniem wiadomości do potencjalnych klientów na temat daty planowanego spotkania i ewentualnych zmian zajmuje się system Homla.

Na stronie Homla można również stworzyć plan 3D swojej nieruchomości. Funkcja Roomview pozwala na dokładne odwzorowanie układu mieszkania oraz jego wyposażenia. Dzięki temu klient zainteresowany mieszkaniem może odbyć po nim wirtualny spacer. To bardzo korzystna opcja dla obu stron – wystawiający uatrakcyjnia swoją ofertę, a zainteresowany może bez wychodzenia z domu obejrzeć interesujące go mieszkanie.

Poradź się wirtualnego doradcy

Masz wątpliwości dotyczące któregoś ogłoszenia nieruchomości? A może chcesz wiedzieć jak kształtują się średnie ceny mieszkań w Krotoszynie, Raszkowie lub Koźminie Wielkopolskim? Wystarczy zapytać wirtualnego doradcy, czyli linguobota z funkcją helpdesk dostępnego na stronie Homla. Odpowie on na wszystkie pytania, udzieli porad prawnych, dostarczy raporty i statystyki, a nawet udostępni wzory umów kupna, sprzedaży i wynajmu. Dzięki tej funkcji można dowiedzieć się wszystkiego co jest związane z nieruchomościami, a korzystanie z portalu staje się jeszcze przyjemniejsze. Szukanie mieszkania nigdy nie było tak proste jak z serwisem Homla.

 

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz