Rewanż „Dzikich Bażantów”. Ostrów Wlkp. – Kalisz 1:1!

0
Mecz kaliskich dziennikarzy na ostrowskich powoli staje się już tradycją przed sezonem PGNiG Superligi w Arenie Kalisz. Przed rokiem gospodarze okazali się lepsi, tym razem wzmocniona ekipa ostrowska, nazywana "Dzikimi Bażantami" zrewanżowała się rywalom, wygrywając 7:4 - chociaż my uważamy, że zwycięstwo było bardziej okazałe :-)

Ale wynik był tutaj oczywiście sprawą drugorzędną. Chodziło przede wszystkim o dobrą zabawę… i zrzucenie kilku zbędnych kilogramów poprzez ruch i grę w piłkę ręczną, która w Południowej Wielkopolsce jest wyjątkowo popularna. Rewanż był wyjątkowy także pod innym względem – był w roku obchodów 100-lecia piłki ręcznej w Polsce.

Jednym z bohaterów ostrowskiej drużyny był Maciej Parysek. Bramkarz „Dzikich Bażantów” był nie do przejścia, czym raczej nie zaskarbił sobie sympatii wśród kaliskich dziennikarzy. – Ciężko pracowałem przez ostatni rok. Chciałem pokazać w Kaliszu, że my także potrafimy grać w szczypiorniaka, zwłaszcza ja – osoba pochodząca z Jarocina – mówił po meczu dziennikarz Telewizji Proart.

Ostrowianie już zapowiedzieli organizację meczu we własnej hali. W tej chwili jednak trwają negocjacje, w jakiej dyscyplinie sportu. Skoro Kalisz odnosi sukcesy w piłce ręcznej, to może ostrowski rewanż będzie miał miejsce na parkiecie koszykarskim?

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick