Poseł Ławniczak złożył zawiadomienie, śledztwo zostało umorzone – finał sprawy z „Piątką dla zwierząt” w tle

1
screen z fanpage'a Agrounii
Wracamy do tematu banerów, które zostały wywieszone na płocie posesji Tomasza Ławniczaka, posła Prawa i Sprawiedliwości. W tej sprawie przesłuchanych przez policję zostało trzech rolników. Sprawa trafiła do sądu. Finał okazuje się być na korzyść dla rolników - sąd najpierw uniewinnił, potem policja umorzyła postępowanie.

CZYTAJ: Agrounia wysypała siano i słomę pod domem posła Ławniczaka. Co dalej z “Piątką dla zwierząt”?

Rolnicy z Wielkopolski w ramach protestu przeciwko „Piątce dla zwierząt”, najpierw wyrzucili siano pod domami posłów głosujących „za”, a następnie na jednym z wiaduktów oraz na dwóch znakach zlokalizowanych przy drogach w Nowych Skalmierzycach zawieszono banery m.in. z hasłami: „Ławniczak, oddaj 40 tysięcy  za nieskuteczną ochronę policji”, „Ławniczak, oddaj 40 tysięcy”.

Poseł złożył wtedy zawiadomienie o przestępstwie. Następstwem było zatrzymanie trzech rolników. W geście solidarności z kolegami reszta rolników zebrała się pod budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. – Mężczyźni usłyszeli zarzuty z art. 226 Kodeksu Karnego dotyczące znieważenia funkcjonariusza publicznego. Kodeks karny przewiduje za to karę grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Dwóch z mężczyzn przyznało się do znieważenia posła. Trzeci nie przyznaje się do stawianych mu zarzutów. Sprawę będzie rozpatrywał Sąd w Ostrowie Wielkopolskim – informowała wtedy mł. asp. Małgorzata Michaś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

CZYTAJ: Poseł złożył zawiadomienie, rolnicy zostali zatrzymani. „Mamy tutaj ewidentne zastraszanie” 

Jak informują rolnicy z wielkopolskiej Agrounii, sprawa zakończyła się pozytywnie dla oskarżonych. „Wygraliśmy! Wszyscy uniewinnieni!(…)Gospodarzom zarzucono artykuł z kodeksu karnego, za który grozi nawet 3 lata więzienia. Policja chciała ich zatrzymać na 24 godziny ale po happeningu rolników pod komendą policji w Ostrowie Wielkopolskim zostali wypuszczeni. Jeden z podejrzanych był nieletni, przez co jego sprawa odbyła się w sądzie, uzasadnienie z wyrokiem uniewinnienia było praktycznie identyczne jak policji – co ciekawe prokurator nie zgadzał się z decyzją sądu i wnioskował o ponowne śledztwo. Policja umorzyła postępowanie a w uzasadnieniu stwierdzono, że na banerach nie było żadnych obelg, wyzwisk czy kłamstw. Ukazywały one prawdę faktyczną” – czytamy na fanpage’u Agrounii Wielkopolska.

Przedstawiciele Agrounii poinformowali, że wyrok sądu jest już prawomocny, a poseł Tomasz Ławniczak nie odwołał się od niego.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick