DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Policjanci z Pleszewa uratowali życie mężczyźnie

Policjanci z Pleszewa uratowali życie 68-letniemu mężczyźnie, który kierując samochodem, miał zawał serca. Mundurowi natychmiast przystąpili do akcji reanimacyjnej, która zakończyła się sukcesem. Mężczyzna został przewieziony do pleszewskiego szpitala. Lekarz stwierdził, że fakt udzielenia szybkiej pomocy był kluczowy.

27 grudnia br. przed godz. 18.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie został telefoniczne powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ul. Kościelnej w Pleszewie. Ze zgłoszenia wynikało, że kierujący samochodem uderzył w budynek mieszkalny.

Na miejsce pojechali policjanci z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego: st.sierż. Bartosz Chmiel oraz sierż. Maciej Kubiak. Mundurowi podeszli do rozbitego auta, w którym był uwięziony mężczyzna. Nie dawał on żadnych oznak życia. Policjanci natychmiast przystąpili do działania.

Odgięli drzwi i wydostali mężczyznę na zewnątrz. Zachowując do końca zimną krew, mundurowi podjęli akcję reanimacyjną. Po upływie około pięciu minut ciągłej akcji ratowniczej, policjanci przywrócili funkcje życiowe 68-latka. Następnie mężczyzna trafił pod opiekę zespołu pogotowia ratunkowego. Jak się okazało, 68-latek miał zawał serca. Mężczyzna został przewieziony do pleszewskiego szpitala.

Lekarz stwierdził, że fakt udzielenia szybkiej pomocy był kluczowy. O uratowaniu życia mężczyźnie zadecydowała natychmiastowa reakcja i pomoc udzielona przez policjantów.

Maciej Parysek

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz