DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Ostrowska "Calineczka" się rozkręca

Przedszkole „Calineczka” warte było 6,5 mln złotych. To sprawia, że obiekt budowany od zera za tak dużą kwotę po prostu musiał być „dopieszczony”. Nie było miejsca na błędy w wykonaniu placówki, która ma codziennie służyć ponad 170 dzieciom, w tym ponad dwudziestu z różnymi formami niepełnosprawności. Przedszkole przy ulicy Kujawskiej to nowoczesny obiekt z ośmioma oddziałami, gabinetami logopedy czy psychologów oraz salą integracyjną. Do tego kuchnia, obszerny hol i pełne zaplecze magazynowe. – Jest to w tym momencie największe przedszkole w Ostrowie Wielkopolskim dedykowane dzieciom z różnymi niepełnosprawnościami, w tym dzieciom autystycznym. (…) Drugie przedszkole, w które zainwestowaliśmy to filia „Calineczki”, która znajduje się przy ulicy Grabowskiej. Zaadaptowaliśmy stary budynek szkoły podstawowej nr 5, rozbudowaliśmy i stworzyliśmy trzy oddziały przedszkolne – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. W filii przy Grabowskiej znalazło się miejsce dla ponad 60 przedszkolaków.

Tak prezentuje się filia „Calineczki” przy ulicy Grabowskiej:

Obie inwestycje to koszt łącznie ponad 8 milionów, skorzystano z dofinansowania zewnętrznego. Podobnie jak w przypadku projektu termomodernizacji kilku placówek przedszkolnych. W ubiegłym roku termomodernizacje przeszły Przedszkola nr 9, 14, 15, 16 i 17 oraz Żłobek Miejski.

W ubiegłym W tym roku szkolnym samorząd zwiększył liczbę miejsc w przedszkolach o dokładnie 451 miejsc. Jak deklaruje włodarz miasta, infrastruktura ostrowskich przedszkoli była tak zaniedbana, że plany na kolejne inwestycje w tym zakresie są szeroko zakrojone i pilne.

Przedszkole „Calineczka” przy Kujawskiej:

Napisz do autora

Komentarze (9)
 • P
  pytek

  wtorek, 11 września, 2018

  Ale czy kuchnia już jest oddana do użytku?

  Odpowiedz
 • K
  ktoś

  wtorek, 11 września, 2018

  przedszkole Calineczka znajduje się przy ul.Olsztyńskiej a nie Kujawskiej.

  Odpowiedz
 • P
  Piotrek

  środa, 12 września, 2018

  Już się domyślam jakie temperatury będą w tym przedszkolu latem

  Odpowiedz
 • T
  tomasz

  czwartek, 13 września, 2018

  Nie posłałabym tam swoich wnuków. Lokalizacja przy skrzyżowaniu zapewnia dzieciom inhalację ołowiem. Nawet plac zabaw jest od strony skrzyżowania. Przez podjęcie decyzji o tej lokalizacji Klimkowa szkodzi dzieciom! Naraża ich zdrowie, a w przyszłości życie! Trucizny przecież kumulują się w organiźmie. Niech zmienią nazwę tego przedszkola na ,,Spalineczka”. Nazwa będzie nawiązywała wprost do inhalacji spalinami biednych dzieci!

  Odpowiedz
 • ACDL
  ahhh ci dzisiejsi ludzie

  czwartek, 13 września, 2018

  heh dobre czyli mieszkancy mający dzieci winny teraz zostawic swoje mieszkania i domy i najlepiej w Bieszczady, spacerów i przebywania w Miejskim Parku powinni zabronić gdyż jakby nie patrzeć z każdej strony ulica pełna aut ……no tomasz popłynął, spaliny mają niby zaszkodzic ale to co jemy i w jaki sposob nam to sprzedawają, kosmetyki i chemia której używamy, napoje które pijemy, nawet witaminy i lekarstwa i słodycze które dzieci jedzą to nie truje tylko akurat kawałek powietrza przy przedszkolu , niewidomy a zobaczy że tu zupełnie o co innego chodzi

  Odpowiedz
 • M
  Mama

  niedziela, 16 września, 2018

  Polakowi nigdy się nie dogodzi , cieszcie się a nie wciąż narzekacie
  dzieci są tam szczęśliwe i nie analizują i jątrzą jak dorośli

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz