Ostrowska „Calineczka” się rozkręca

9
Choć już od tygodnia przedszkolaki uczęszczają do nowej placówki, przeprowadzka nadal trwa. Ze starego, momentami zagrażającego bezpieczeństwu obiektu przy ulicy Wolności w Ostrowie Wielkopolskim dziesiątki maluchów przeniosły się do nowego obiektu przy ulicy Kujawskiej. Personel cały czas urządza wnętrza, ale już teraz widać jak prezentuje się ośmiooddziałowa placówka integracyjna. Zobaczcie jak wygląda najnowsze ostrowskie przedszkole.

Przedszkole „Calineczka” warte było 6,5 mln złotych. To sprawia, że obiekt budowany od zera za tak dużą kwotę po prostu musiał być „dopieszczony”. Nie było miejsca na błędy w wykonaniu placówki, która ma codziennie służyć ponad 170 dzieciom, w tym ponad dwudziestu z różnymi formami niepełnosprawności. Przedszkole przy ulicy Kujawskiej to nowoczesny obiekt z ośmioma oddziałami, gabinetami logopedy czy psychologów oraz salą integracyjną. Do tego kuchnia, obszerny hol i pełne zaplecze magazynowe. – Jest to w tym momencie największe przedszkole w Ostrowie Wielkopolskim dedykowane dzieciom z różnymi niepełnosprawnościami, w tym dzieciom autystycznym. (…) Drugie przedszkole, w które zainwestowaliśmy to filia „Calineczki”, która znajduje się przy ulicy Grabowskiej. Zaadaptowaliśmy stary budynek szkoły podstawowej nr 5, rozbudowaliśmy i stworzyliśmy trzy oddziały przedszkolne – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. W filii przy Grabowskiej znalazło się miejsce dla ponad 60 przedszkolaków.

Tak prezentuje się filia „Calineczki” przy ulicy Grabowskiej:

Obie inwestycje to koszt łącznie ponad 8 milionów, skorzystano z dofinansowania zewnętrznego. Podobnie jak w przypadku projektu termomodernizacji kilku placówek przedszkolnych. W ubiegłym roku termomodernizacje przeszły Przedszkola nr 9, 14, 15, 16 i 17 oraz Żłobek Miejski.

W ubiegłym W tym roku szkolnym samorząd zwiększył liczbę miejsc w przedszkolach o dokładnie 451 miejsc. Jak deklaruje włodarz miasta, infrastruktura ostrowskich przedszkoli była tak zaniedbana, że plany na kolejne inwestycje w tym zakresie są szeroko zakrojone i pilne.

Przedszkole „Calineczka” przy Kujawskiej:

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

9 KOMENTARZE

    • Dziś podczas naszej wizyty w przedszkolu kuchnia działała i panie gotowały. Zakładamy zatem, że działa 🙂

  1. Nie posłałabym tam swoich wnuków. Lokalizacja przy skrzyżowaniu zapewnia dzieciom inhalację ołowiem. Nawet plac zabaw jest od strony skrzyżowania. Przez podjęcie decyzji o tej lokalizacji Klimkowa szkodzi dzieciom! Naraża ich zdrowie, a w przyszłości życie! Trucizny przecież kumulują się w organiźmie. Niech zmienią nazwę tego przedszkola na ,,Spalineczka”. Nazwa będzie nawiązywała wprost do inhalacji spalinami biednych dzieci!

  2. heh dobre czyli mieszkancy mający dzieci winny teraz zostawic swoje mieszkania i domy i najlepiej w Bieszczady, spacerów i przebywania w Miejskim Parku powinni zabronić gdyż jakby nie patrzeć z każdej strony ulica pełna aut ……no tomasz popłynął, spaliny mają niby zaszkodzic ale to co jemy i w jaki sposob nam to sprzedawają, kosmetyki i chemia której używamy, napoje które pijemy, nawet witaminy i lekarstwa i słodycze które dzieci jedzą to nie truje tylko akurat kawałek powietrza przy przedszkolu , niewidomy a zobaczy że tu zupełnie o co innego chodzi

  3. Polakowi nigdy się nie dogodzi , cieszcie się a nie wciąż narzekacie
    dzieci są tam szczęśliwe i nie analizują i jątrzą jak dorośli

    • Dzieci mają się bawić, a dorosłych rzecz pilnować, żeby bezpiecznie. Jeśli można było postawić przedszkole w ciekawszym miejscu (a można było), odsunięte od głównej ulicy przelotowej, to nie rozumiem, dlaczego tego nie zrobiono. Czyżby interes prywatnego dewelopera, który wykupuje wszystkie wolne grunty pod budowę bloków był ważniejszy? Przykład innego przedszkola przy tej arterii, dziecka które wykorzystało nieuwagę i wyszło z terenu przedszkola pokazuje, jak takie położenie może być niebezpieczne. No ale jeśli prezydent ma już dorosłe dzieci, to nie musi pochylać się nad cudzymi.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick