Nie żyje były prezydent Kalisza

1
Fot. kalisz.pl
Nie żyje Alfred Kaczmarek, prezydent Kalisza w latach 1975-1979. Za jego kadencji Kalisz stał się siedzibą województwa kaliskiego, a powierzchnia miasta powiększyła się do 50 kilometrów kwadratowych. W ciągu czterech lat sprawowania urzędu przez prezydenta Kaczmarka m.in. z ruchu kołowego wyłączono centrum Kalisza, a miasto zostało odznaczone Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski.

Pogrzeb Alfreda Kaczmarka odbędzie się w poniedziałek 14 stycznia, w kościele pw. św. Gotarda, o godzinie 13.30, a następnie zostanie pochowany na Cmentarzu Komunalnym w Kaliszu.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Nie żyje Alfred Kaczmarek, prezydent Kalisza w latach 1975-1979. Za jego kadencji Kalisz stał się siedzibą województwa wielkopolskiego.

    Droga autorko. Kalisz w 1975 r. nie został stolicą województwa wielkopolskiego, bo takiego wówczas na mapie Polski nie było. Kalisz został stolicą, ale nowo powstałego województwa kaliskiego! Skąd kobieto bierzesz takie informacje? Wystarczyłoby wejść w Wikipedię żeby się o tym dowiedzieć!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick