DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Loty do Rzymu - zobacz najważniejsze zabytki starożytności

Wieczne Miasto urzeka swoją historią, architekturą, atmosferą oraz niezwykłym dorobkiem kulturowym. Pod tym względem jest to jedno z najbardziej wyjątkowych miasto na całym świecie, dlatego każdy choć raz w życiu powinien je odwiedzić. Obecnie nie jest to tak trudne, jakby się mogło wydawać, a całą podróż można zorganizować w pełni online.

City break w Rzymie – na co zwrócić uwagę? 

City break, czyli kilkudniowa wycieczka po jednym z turystycznych miast w Europie, ale nie tylko, to opcja zarówno dla singli, par, jak i całych rodzin. Może to być spontaniczna podróż, ale również z powodu jakiejś konkretnej okazji czy nawet prezentu dla najbliższej osoby. Planując wycieczkę do Rzymu, warto podejść do tematu poważnie i rozpocząć przygotowania z wyprzedzeniem, dzięki czemu można zaoszczędzić sporo pieniędzy. Najlepiej mieć też przygotowany harmonogram całej podróży, aby już na miejscu nie tracić czasu na planowanie i odwiedzić jak najwięcej interesujących lokalizacji.

Co warto zobaczyć w Rzymie? 

Wśród miejsc, które warto zobaczyć w Rzymie, można wymienić przede wszystkim Koloseum, Forum Romanum i Palatyn, Fontannę Di Trevi oraz Panteon. Pod uwagę warto wziąć też Termy Karakalli, Teatr Marcellusa czy Bazylikę Matki Bożej Anielskiej i Męczenników. Przy okazji odwiedzin w Wiecznym Mieście nie sposób nie wybrać się też do Watykanu, gdzie głównym punktem wycieczki jest oczywiście Bazylika i plac św. Piotra, jak i Muzeum Watykańskie. Wieczorami można wybrać się natomiast na klimatyczny spacer po uliczkach Rzymu połączony z wizytą w miejscowych restauracjach i spróbowaniem lokalnych specjałów.

Tanie loty do Rzymu – jak i gdzie szukać? 

Jednym z głównych wydatków związanych właśnie z podróżą do Rzymu są bilety lotnicze, dlatego tak wiele osób poszukuje sprawdzonych sposobów na to, aby zdobyć je w przystępnej cenie. Jak się okazuje, tanie loty do Rzymu można zdobyć choćby za pośrednictwem wyszukiwarki eSky.pl, gdzie dostępne są oferty wszystkich linii lotniczych. Do Rzymu dolecimy bezpośrednio i to w cenie już od 200-300 złotych w jedną stronę, a nawet i mniejszym kosztem. Poszukiwacze najatrakcyjniejszych opcji lotów w niskich cenach powinni zapoznać się z zakładką Okazje, gdzie dostępna jest duża liczba ciekawych ofert ograniczonych czasowo. W przypadku kilkudniowych wypadów do Rzymu warto też wejść w zakładkę City Break i sprawdzić gotowe opcje podróży, które zawierają od razu loty i noclegi. Zagraniczna podróż to jednak nie tylko tanie loty czy noclegi, ale także konieczność zakupu ubezpieczenia podróżnego oraz ubezpieczenia rezygnacji z podróży, które także można nabyć za pośrednictwem serwisu eSky.pl. 

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz