DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Koncert na otwarcie amfiteatru

Po tym, jak w ciągu ostatnich miesięcy amfiteatr w Ostrowie Wielkopolskim przechodził metamorfozę, wreszcie będzie go można obejrzeć w pełnej krasie. Najlepsza okazja ku temu będzie w najbliższy piątek 26 czerwca o godz. 20.00, kiedy odbędzie się inauguracja letniego sezonu kulturalnego w mieście.

Park Miejski wypełnią dźwięki znanej i lubianej grupy, która zainauguruje cykl imprez w tym miejscu, które do niedawna głośno domagało się remontu. J.J. Band to zespół założony przez gitarzystę Jacka Jagusia i jednego z najlepszych polskich harmonijkarzy – Bartosza Łęczyckiego. Formacja wydała pięć płyt, trwają prace nad szóstym krążkiem. Jest to także grupa często goszcząca na różnego rodzaju festiwalach. Z ich występu uradowani będą głównie miłośnicy muzyki bluesowo-rockowej, ale nikt nie powinien opuścić koncertu rozczarowany.

„Z uwagi na wciąż panujący stan epidemii, będziemy prosić Was o przestrzeganie wytycznych oraz wyrozumiałość, ponieważ liczba miejsc dostępnych dla publiczności będzie ograniczona” – informują przedstawiciele miasta.

Magistrat przygotował także wytyczne, według których można organizować imprezy plenerowe w czasach pandemii koronawirusa:

 • wygrodzony teren imprezy – wyraźne oddzielenie i oznaczenie terenu dla widowni i osób postronnych,
 • ilość osób przebywających na wygrodzonym terenie imprezy ograniczona do 150 osób,
 • impreza objęta jest ochroną,
 • wskazane zachowanie dystansu pomiędzy uczestnikami imprezy (niedostępne miejsca siedzące oznaczone),
 • wskazane zakrywanie ust i nosa dla uczestników na wygrodzonym terenie imprezy.

Modernizacja amfiteatru w Ostrowie Wielkopolskim kosztowała 1 581 522,04 zł, z czego 810 625,62 zł wyniosła unijna dotacja. Powiększona została scena, zamontowano zadaszenie, a na widowni zamiast drewnianych i zniszczonych ławek pojawiły się siedziska. Dzięki temu zmieści się o 60 osób więcej niż dotychczas. Obok powstała toaleta zewnętrzna oraz dwa miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.

Odnowienie amfiteatru to część zakrojonego na szeroką skalę programu rewitalizacji miasta wart 11 mln zł z czego 9 mln zł to dofinansowanie. W jego ramach wykonano także modernizację sali sesyjnej, przebudowano Ogródki Jordanowskie, a także ciąg ulic w centrum miasta.

Napisz do autora

Komentarze (3)
 • A
  amigo

  środa, 24 czerwca, 2020

  Mam pytanie czy w budżecie modernizacji amfiteatru jest też pozycja „Rekultywacja trawników w Parku Miejskim rozjechanych podczas budowy amfiteatru przez ciężkie pojazdy”?

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz