Kolejny senior okradziony. Zniknęła biżuteria

0
Po metodzie na wnuczka i na policjanta przyszedł czas na okradanie starszych osób poprzez podawanie się za pracownika administracji. Pod pretekstem awarii sieci wodociągowej przestępcy weszli do mieszkania 85-letniej Kaliszanki i ukradli znajdującą się tam biżuterię. Kobieta dopiero po wyjściu przestępców zorientowała się, że padła ofiarą przestępstwa.

Kaliszanka została okradziona przez osoby podające się za pracowników administracji. Do mieszkania 85-letniej kobiety zapukali oszuści, którzy mieli zająć się naprawą sieci wodociągowej. Kobieta niewiedząc, że pada właśnie ofiarą przestępstwa, wpuściła ich do swojego mieszkania. – Mężczyzna przekonał staruszkę, że zajmuje się awarią instalacji wodnej. Po krótkiej rozmowie nakłonił właścicielkę mieszkania do przejścia do kuchni. Ten moment wykorzystała jego wspólniczka, przeszukała pomieszczenia i ukradła znajdującą się w jednym z nich biżuterię – informuje mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Kobieta dopiero po wyjściu oszustów zorientowała się, że padła ofiarą przestępstwa. Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek szczególnie starsze osoby, które najcześciej są okradane w ten sposób. – Zanim wpuścimy kogokolwiek do swojego mieszkania, mamy prawo poprosić go o okazanie dokumentu, który potwierdzi, że jest on faktycznie pracownikiem administracji – apelują policjanci. W kwietniu ofiarą oszustwa, metodą „na serwisanta”, padła ekspedientka sklepu w powiecie kaliskim. Kobieta przez telefon podała oszustowi kody na doładowania o łącznej wartości dwóch tysięcy złotych.

CZYTAJ: Kolejna metoda oszustwa! Wyłudził od ekspedientki kody doładowujące

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick