Kolejna metoda oszustwa! Wyłudził od ekspedientki kody doładowujące

1
Na serwisanta - to kolejna metoda, za pomocą której złodzieje wyłudzają pieniądze. Przekonała się o tym ekspedientka jednego ze sklepów w powiecie kaliskim. Przez telefon podała oszustowi kody doładowujące do telefonów i gier komputerowych o wartości dwóch tysięcy złotych.

Oszust obrał sobie za cel jeden ze sklepów spożywczo-przemysłowy w powiecie kaliskim. – W dniu dzisiejszym do Komendy Miejskiej Policji zgłosiła się, kobieta w sklepie odebrała telefon od oszusta podającego się za serwisanta urządzeń służących do drukowania doładowań do telefonu i gier tzw. paysafecard. Na początek zażądał wydrukowania kilku doładowań na drobną kwotę i podyktowanie mu kodów – mówi podkom. Witold Woźniak, oficer prasowy kaliskiej policji. Następnie złodziej poprosił o dziesięć kodów doładowujących o wartości 200zł każdy. Chciał je uzyskać w ramach serwisu. Po uzyskaniu kodów rozłączył się.

Policja apeluje o czujność i nie podawanie takich informacji przez telefon komórkowy. – Jeśli odbierzemy taki telefon należy niezwłocznie się rozłączyć i powiadomić policję, ewentualnie zaprosić takiego serwisanta do punktu i oczywiście sprawdzić, czy na pewno jest to pracownik serwisu – dodaje podkom. Witold Woźniak.

 

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. „W dniu dzisiejszym do Komendy Miejskiej Policji zgłosiła się, kobieta w sklepie odebrała telefon…” – oficer prasowy kaliskiej policji nie potrafi się wysłowić, czy redaktorzy nie potrafią przepisać tekstu?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick