Jak nie zabłądzić w „okrąglaku”? Mają na to nowy sposób

2
Fot. fanpage szpitala w Kaliszu
W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kaliszu zainstalowano interaktywny monitor, który ma pomóc w odnalezieniu się w gąszczu korytarzy i pięter. Plan budynku nie należy do najłatwiejszych i wielokrotnie sprawiał trudności pacjentom oraz ich rodzinom, którzy próbowali dotrzeć na odpowiedni oddział bądź do poradni. Teraz, dzięki wsparciu nowych technologii, ma być to znacznie łatwiejsze.

Kto choć raz miał okazję skorzystać z usług szpitala w Kaliszu, ten wie, że to prawdziwy labirynt półokrągłych korytarzy z kilkoma oddziałami na jednym piętrze, do których dociera się różnymi klatkami schodowymi bądź windami usytuowanymi po dwóch stronach budynku.

CZYTAJ TEŻ: Drugi etap kompleksu „za parowozownią” za… 6,5 mln zł

Pacjenci z całego regionu wielokrotnie narzekali na utrudnioną komunikację w tym charakterystycznym budynku. Władze placówki postanowiły coś z tym zrobić i zainwestowały w nowoczesną technologię. Ustawiły przy głównym wejściu interaktywny monitor, który ma pomóc w odnalezieniu się w zawiłych korytarzach kaliskiego szpitala i bez błądzenia trafić na odpowiedni oddział bądź do jednej z poradni.

– Na monitorze wyświetlane są informacje jak dostać się w konkretne miejsca, w którą stronę skręcić, czy z której windy skorzystać, aby dotrzeć do celu. Plan pokazuje oddziały, poradnie, zakłady i administrację w okrąglaku, oraz pracownię endoskopii i dodatkowo drogę do rezonansu magnetycznego – wyjaśnia Paweł Gawroński, rzecznik prasowy szpitala w Kaliszu.

CZYTAJ TEŻ: Dwa przejścia będą bezpieczniejsze. Które jeszcze powinny zostać przebudowane?

Jak zapewniają przedstawiciele lecznicy, nawigacja po interaktywnym planie jest intuicyjna, ale w razie problemów pomocy udzielą portierzy.

Fot. fanpage szpitala w Kaliszu
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. No i bardzo dobrze! Mam tylko nadzieję, że nie zostało to sfinansowane ze środków, za które byłoby można kupić np. nowe łóżka wygodniejsze dla pacjentów i ułatwiające pracę personelowi (łóżka wyposażone w pilota).

  2. Fajne . Lubię to , jak dyrekcja skupia się na takich ” istotnych ” sprawach. To urządzenie powinno mapę drukować , przecież po odejściu od monitora to i tak zapomną gdzie iść ? Moim zdaniem wystarczy trochę uprzejmości i koniec języka za przewodnika .

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick