Jabłuszko z sercem WOŚP-u i wyprawa Żukiem sprzedane! Sprawdź, za ile je wylicytowano!

5
zdjęcia: ostrowski sztab WOŚP, grafika: wlkp24.info
Po zakończeniu licytacji setek przedmiotów i atrakcji w ramach 30. finału WOŚP w Ostrowie Wielkopolskim poznaliśmy ceny dwóch, które przekazali na aukcje prezydent miasta i starosta ostrowski. Na wlkp24.info publikujemy, za jakie kwoty wylicytowano jabłuszko z sercem WOŚP oraz przejazd Żukiem i kolacja z szefem powiatu.

Za nami 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Ostrowie Wielkopolskim padła rekordowa kwota deklarowana – 308 551,45 zł. W skali kraju licznik przekroczył już 136 mln zł, ale ostateczną kwotę poznamy na końcu marca.

Liczenie nadal trwa, część licytacji jeszcze się nie zakończyła, a więc to dobry moment na pierwsze podsumowania. Pokusiliśmy się o sprawdzenie, za jakie kwoty zostały wylicytowane dwie rzeczy, które przekazali prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek i starosta ostrowski Paweł Rajski.

CZYTAJ TEŻ: Motocykl Walaska był najdroższy. Za ile wylicytowano sportowe fanty podczas finału WOŚP?

Kto dobrze zna Ostrów, ten wie, że przy niektórych charakterystycznych budynkach na terenie miasta znajdują się jabłka nawiązujące do tych miejsc związanych z kulturą i historią. WOŚP-owiego jeszcze nie ma. Najpierw otrzyma je zatem osoba, która zapłaciła za nie w licytacji aż 10 000 zł. To jednak nie koniec niespodzianki dla zwyciężczyni albo zwycięzcy. Osoba, która je wylicytowała, zostanie także zaproszona na odsłonięcie większej wersji tego jabłka, które również zostanie ustawione na terenie miasta. Niewykluczone, że w uroczystości weźmie udział Jurek Owsiak – dyrygent Orkiestry. Władze miasta planują wysłać do niego zaproszenie.

Fot UM Ostrów

Tymczasem starosta Paweł Rajski wraz z Mateuszem Pawłowskim przekazali na licytację przejazd odrestaurowanym Żukiem. Będzie można zwiedzić z poziomu tego legendarnego PRL-owskiego pojazdu wybrane atrakcje powiatu, a także zjeść kolację w towarzystwie szefa powiatu ostrowskiego. Ten zestaw został wylicytowany za 1 200 zł.

Fot. Powiat Ostrowski
  • Ostrowskie Jabłuszko z brązu (na wzór tych, które znajdują się w mieście) z logiem WOŚP – 10 000 zł (cena wywoławcza: 1 000 zł)
  • Żukiem po wybranych atrakcjach Powiatu Ostrowskiego – 1 200 zł (cena wywoławcza: 500 zł)
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick