DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Co dalej z ostrowskim aquaparkiem? Urząd podjął decyzję

Sporo niewiadomych narosło wokół planowanej budowy aquaparku w Ostrowie Wielkopolskim. Temat od lat budzi kontrowersje. Miała to być jedna z flagowych inwestycji w tej kadencji prezydent Beaty Klimek. Pandemia, wojna w Ukrainie oraz wywołany nimi kryzys gospodarczy, a także inflacja i wzrost cen na rynku budowlanym spowodowały, że powstanie tego obiektu stanęło pod znakiem zapytania.

Już w 2021 roku informowaliśmy na wlkp24.info, że szacowany koszt powstania tego obiektu wzrósł z 50 do ok. 70 mln zł. O „ogólnych szacunkach” tego rzędu powiedział wówczas Zbigniew Trzoska, prezes spółki Ostrowskie Inwestycje Sportowe, która miała odpowiadać za budowę tego obiektu.

W rozmowie z portalem wlkp24.info prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek przyznała, że plany dotyczące parku wodnego na razie zostają odłożone w czasie. – Absolutnie nie rezygnujemy z tego pomysłu. Musimy postępować niezwykle rozważnie i roztropnie. Wiemy, w jakich warunkach żyjemy. Mam tu na myśli zarówno inflację, ceny za energię, rosnące ceny w sektorze budowlanym. Są to niekorzystne parametry, które zmusiły nas do tego, aby odłożyć w czasie realizację tej inwestycji, która nie należy przecież do inwestycji najtańszych. Jest trudna, skomplikowana i oszacowana na ponad 70 mln zł – podkreśliła.

W ogłoszonych przetargach nie wystartowała żadna firma. W obecnych warunkach gospodarczych nikt nie chciał się podjąć budowy parku wodnego w Ostrowie. Miasto czeka zatem aż sytuacja się ustabilizuje. Wtedy władze planują wrócić do realizacji tej inwestycji.

Pytanie zatem, co dalej ze sposobem finansowania budowy tego obiektu. Pieniądze na ten cel miały pochodzić z trzech źródeł: Europejskiego Banku Inwestycyjnego w ramach realizacji tzw. Ostrowskiego Ekspresu Inwestycyjnego, częściowo z innego kredytu oraz z budżetu miasta. – Na tym etapie ten montaż finansowy został zawieszony. Mamy jeszcze trochę czasu, żeby poczekać na rozwój wypadków, na ustabilizowanie się tej sytuacji przede wszystkim. Wystartujemy z tym zadaniem w momencie najbardziej korzystnym dla finansów miasta – dodała prezydent Beata Klimek.

WIĘCEJ NA TEMAT OSTROWSKIEGO AQUAPARKU:

Napisz do autora

Komentarze (15)
 • S
  Seba

  piątek, 3 lutego, 2023

  I bardzo dobrze. Już dość wystarczająco miasto jest zadłużone. Potrzebne to jak k… majtki

  Odpowiedz
 • MJ
  mieszkaniec Jankowa

  piątek, 3 lutego, 2023

  nożna podnieść opłatę za śmieci i może nawet kosztowac 100 ml.

  Odpowiedz
 • K
  Kazik

  piątek, 3 lutego, 2023

  Przechulali kasę i dlatego nie będzie aquaparku w Ostrowie..

  Odpowiedz
 • J
  Jakub

  piątek, 3 lutego, 2023

  A co z wodnym placem zabaw na Rejtana? Chwalili się tym, a kasa miała być z tego samego kredytu…

  Odpowiedz
 • KP
  Kochanica Proboszcza

  sobota, 4 lutego, 2023

  Aqapark potrzebny w Ostrowie jest tak jak księdzu prezerwatywy.

  Odpowiedz
 • O
  ostrowianin

  sobota, 4 lutego, 2023

  Może projekt zrobi społecznie pewien radny architekt. Będzie taniej …

  Odpowiedz
 • A
  Alicja

  sobota, 4 lutego, 2023

  Na aquapark i tak zaciągnęli pożyczkę na kilkadziesiąt milionów więc i tak będziemy ją wszyscy spłacać. Tyle, że kasa poszła na inne sprawy, ale nie na inwestycje…

  Odpowiedz
 • K
  Kuki

  sobota, 4 lutego, 2023

  Przecież takie inwestycje robi się tylko po to aby powołać zarząd w którym obsadza się swoich i nic więcej. Ludzie przy okazji mają radochę 🙂

  Odpowiedz
 • O
  Ostrowianin

  niedziela, 5 lutego, 2023

  Ty może jesteś tak zacofany że wystarczy Ci PRLowska piaskownica.
  Młodzież, młode małżeństwa i nie tylko potrzebują rozrywki a nie kolejnego hipermarketu !
  Od kilkunastu lat jestem z rodziną skazany na dojazdy do Aquaparku w Kaliszu, Pleszewie Jarocinie, Krotoszynie a nawet do takiego ,,pipidołka” jakim jest Ostrzeszów ( przepraszam nie chodzi tu o wspaniałych mieszkańców tylko chcę ukazać wielkość miasta, jakby tu powiedzieć prestage miasta )
  Nic dziwnego że młodzież stąd ucieka ( nie ma ich tu co trzymać ) zostaną sami starcy którzy większość czasu spędzają w kościele, przed TV Trwam lub słuchają Radio Maryja.
  Rozumiem im do życia nie jest już nic więcej potrzebne, ale młodzież, dzieci, młode małżeństwa chcą się BAWIĆ,a po ciężkiej pracy chcą ODPOCZĄĆ ZRELAKSOWAĆ SIĘ !!!
  Jak ktoś tego nie rozumie trudno, znaczy to że poziom IQ osiągnął dolny pułap poniżej IQ80 a to już w takim przypadku trzeba się martwić !
  OSTRÓW WIELKOPOLSKI jest SAMOTNĄ WYSPĄ pośród otaczających nas MIAST I MIASTECZEK !!!
  Mam nadzieję że KLIMKOWA zrobi WSZYSTKO ŻEBY POWSTAŁ AQUAPARK i nie będzie słuchała opowieści że potrzebny kolejny kościół itp. !!!

  Odpowiedz
 • O
  Ostrowianin

  poniedziałek, 6 lutego, 2023

  Już pewnie pieniędzy nie będzie zostały rozdane może w za 20 lat jak ma emeryturę pójdę to wybudują.Dlaczego nie można zrobić tak jak w Krotoszynie basen kryty dzieci od 1-8 klas jeżdżą na basen imają basen w ramach wf tylko u nas rzędnicy i ich niewiedza nikt nic nie wie może zrobić ankietę w Ostrowie odnośnie basenu

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz