Miał kosztować 50 mln, a będzie 70 mln lub więcej? Ile pochłonie budowa parku wodnego?

12
Budowa parku wodnego w Ostrowie Wielkopolskim będzie jedną z największych inwestycji w tym mieście. Miała ona kosztować 50 milionów złotych. Okazuje się jednak, że kwota wzrośnie. Część kosztów zostanie pokryta z pożyczki, którą miasto zaciągnęło w Europejskim Banku Inwestycyjnym. Wszystko wskazuje na to, że przetarg zostanie ogłoszony jeszcze w tym roku.

Za budowę Ostrowskiego Parku Wodnego odpowiadać będzie spółka Ostrowskie Inwestycje Sportowe. Znajdzie się tam pełnowymiarowy basen sportowy, profesjonalna strefa saun i SPA, rozbudowana strefa relaksu, mały basen do nauki pływania dla dzieci i wiele innych atrakcji. Budowa tej inwestycji znalazła się w planie Wielkiego Programu Rozwoju Miasta Ostrowa Wielkopolskiego do 2023 roku. Miasto na ten cel zaciągnęło pożyczkę w wysokości 110 milionów złotych w Europejskim Banku Inwestycyjnym.

CZYTAJ TEŻ: Ostrów wyjdzie z AKO? „Należałoby się zastanowić”

Pierwotnie budowa parku wodnego miała kosztować 50 milionów złotych. Okazuje się jednak, że kwota wzrośnie. – Po korekcie cen wszystkich materiałów budowlanych ta kwota wzrośnie do lekko ponad 70 milionów. Ale to są ogólne szacunki. Dopiero stworzenie dokumentacji do przetargu pozwoli nam na utworzenie kosztorysu i wtedy będziemy wiedzieć, jaką przyjąć kwotę do wartości zamówienia – mówi Zbigniew Trzoska, prezes spółki Ostrowskie Inwestycje Sportowe.

Projekt już jest, ale ten funkcjonalno-użytkowy właśnie powstaje. Ogłoszenie przetargu na budowę parku wodnego planowane jest jeszcze na 2021 rok.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

12 KOMENTARZE

  1. Już mówi się w radzie miejskiej o 76 milionach, a przy tej inflacji jaką mamy teraz jestem przekonany, że 80 mln nie wystarczy. Ale pani Klimek ma to gdzieś, w końcu nie ona płaci i nie ona będzie spłacać.

  2. Jasne…najlepiej to nic nie robić. Stadionu nie remontować, Areny nie budować, basenów żadnych nie stawiać i długo by wymieniać. Ludzie ogarnijcie się ciągle wam tyłkach źle. Chcecie mieszkać na zadupiu ?

  3. Ostrów nie potrzebuje parku wodnego za takie pieniądze! To jest inwestycja,która nigdy się nie zwróci.Mało tego potrzebne będą gigantyczne pieniądze żeby to utrzymać.

  4. Ostrów potrzebuje porządnego dużego zakładu pracy a nie za grube miliony parku ego,który będzie tylko wytwarzał ogromne koszty. Dupy pluskać można na basenie latem (lub na zakrytej pływalni ) a jak ktoś chce atrakcji niech jedzie do największego parku rozrywki w Polsce.

    • Dzisiaj mamy w Ostrowie dwie kryte pływalnie. Jeśli powstanie aquapark, to powiat jedną z nich zamknie na bank, bo nie wytrzyma konkurencji. A mieszkańcy, którzy lubią pływać dostaną taki sam basen za dużo większe pieniądze za bilet.

    • Taaaaaaaaaaaaak to miasto rzeczywiście się „bardzo” rozwija ….rewitalizacje już istniejących terenów(które kosztują krocie) ,stawianie pomników i ciągłe „łatanie” stadionu… wielki mi rozwój…. a gdzie zakłady pracy?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick