Tak będzie wyglądał ostrowski aquapark [WIZUALIZACJA]

30
Tak ma wyglądać ostrowski aquapark - wizualizacja / fot. umostrow.pl
Władze Ostrowa Wielkopolskiego zaprezentowały wizualizację przedstawiającą aquapark, który ma powstać w bezpośrednim sąsiedztwie basenu Olimpijska i stać się jego integralną częścią. Zdjęcia można zobaczyć na wlkp24.info.

To będzie najdroższa inwestycja ostatnich dziesięcioleci. Ostrowski aquapark ma kosztować aż 50 mln zł, czyli więcej niż Arena Ostrów, której budowa dobiegła końca. Obecnie prowadzone są odbiory. Do chwili oddania parku wodnego jeszcze daleka droga, ale pierwsze działania w kwestii jego budowy już zostały rozpoczęte. Informowaliśmy o tym kilka dni temu.

W przyszłym roku zostanie ogłoszony przetarg, a po wyłonieniu zwycięzcy, wykonawca przystąpi do budowy. Wiadomo, że w ramach aquaparku, który będzie zintegrowany z odkrytym basenem, powstaną:

 • pełnowymiarowy basen sportowy,
 • rozbudowana strefa relaksu,
 • mały basen do nauki pływania dla dzieci,
 • profesjonalna strefa saun i strefa SPA.

Władze miasta opublikowały wizualizację, aby mieszkańcy mogli zobaczyć, jak będzie wyglądał obiekt po skończeniu budowy. Koncepcja została zaakceptowana przez włodarzy, rozpoczęła się również praca nad przygotowaniem dokumentacji projektowej. – Projekt budowlany, wraz ze zgodą na budowę, będzie gotowy najpóźniej w lutym przyszłego roku. Przystąpiliśmy do zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzeni dla terenu obok basenu miejskiego – zmiana nastąpi także w okresie lutego – marca przyszłego roku – mówi Mikołaj Kostka, zastępca prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego.

Inwestycja zostanie sfinansowana w ramach Ostrowskiego Ekspresu Inwestycyjnego, a więc szeregu przedsięwzięć, których koszt ma być pokryty m.in. z pożyczki z Europejskiego Banku Inwestycyjnego – jak podkreśla prezydent Beata Klimek – „na bardzo preferencyjnych warunkach”. OEI to 100 inwestycji, które mają zostać zrealizowane do 2023 roku za 250 mln zł.

Jak Wam się podoba projekt aquaparku? Czekamy na Wasze opinie!

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

30 KOMENTARZE

 1. projekt dość ładny , w miarę skromny bez zbędnych fajerwerków , nie jestem zwolennikiem zadłużania miasta ale skłamał bym gdybym powiedział że nie będę korzystał bo na razie to z basenami u nas lipa w III lo tłok – ZST nieczynne całe lato

 2. Z czego tu się cieszyć. W Kaliszu powstanie wielki zakład pracy co będzie zatrudniał 650 osób jak dobrze pamiętam. A u nas same rekreacje . Czy to bylo aż tak potrzebne.

  • Na basenie też będzie praca… My Polacy wiecznie niezadowoleni jesteśmy! Tak źle tak nie dobrze…

  • nie Halfen a Leviat. Poza tym za te parę hektarów podatki od nieruchomości beda płacili do kasy Kalisza.
   W Ostrowie za aqupark trzeba bedzie zaś dopłacać z kasy miasta.
   Ot jak to sie samorzadzimy w ostrówku a mieszkańców z roku na rok coraz mniej (tylko smrodu więcej).

 3. Będą straty jak nigdy. Dziś lepiej zapłacić i jechać na coś mega dużego suntago np.
  Ale wtedy pani Beaty już nie będzie jak trzeba będzie z kasy miasta płacić z wyludnijacego się miasta. Przecież w latach 90 kruszyński mądrze mówił taka inwestycja zrujnuje nasz budżet dlatego nie budował parków wodnych. Proszę zobaczyć Ostrzeszów malutki park wodny a muszą dopłacać kupę kasy.

 4. PiS zadluza Polskę i co siedzicie cicho. 70 mln wybory na marne I co ktoś ma jakieś zarzuty? Najpierw placz ze w Ostrowie nie ma hali basenu A jak jest to też płacz.

 5. Jeżeli ta inwestycja ma być realizowana w formuje „zaprojektuj i wybuduj”, to jak można było już zlecić opracowanie dokumentacji projektowej? Albo ktoś w UM jest totalnym laikiem i nie wie co mówi, albo robicie z nasz mieszkańców debili.
  W rejestrze umów nie ma takowej pozycji.

  • Wcześniej opracowano koncepcję projektowa, aby potencjalni wykonawcy zadania w formule projektuj-wybuduj mogli złożyć ofertę w przetargu. Ot i cała tajemnica.

 6. Czy coś wiadomo o budowie stoczni obok aquaparku? Taka stocznia daje zatrudnienie dla tysięcy ludzi… Mogłaby to być stocznia, w której powstawałyby łodzie podwodne – przecież tak blisko nam do dna.

 7. Tradycyjnie maruderzy w natarciu ! Tak właśnie działa nasze miasto. Inne miasta idą do przodu rozwijają się, u nas ciągle marudzenie . Ciągle źle cokolwiek by nie postawili i nie zrobili ! Domagacie się zakładu pracy? Gdzie będzie się znajdował ? Obojętnie gdzie , to będzie komuś przeszkadzał , będą protesty. Tak to u nas działa , dlatego jesteśmy daleko w ….

  • Jak ktoś ma rozum to propagandowe trole nazywają go maruderami. Pani Klimek zostanie zapamiętana jako ta co najbardziej zadłużyła miasto. Pomnik długu Jej postawimy na bank.

  • Propagandowe trolle ? haha „pijesz” do Pani Klimek. Opowiedz zatem za którego rządu nasze miasto się rozwijało . Widać ,że masz mózg wyprany politycznie . Żebyś nie główkował . WISI mi to , kto jest i kto będzie prezydentem naszego miasta. Chce ,żeby miasto się rozwijało a nie było „zabetonowane” jak to było do tej pory ! Rozumiem ,że wcześniej miasto nie miało zadłużenia ?! Jeśli twierdzisz ,że tak było to opowiadaj co wtedy nowego powstało w mieście , jak się rozwijało.

  • Chcesz, żeby się nasze miasto rozwijało? A co rozumiesz pod tym określeniem? Zadłużenie miasta po uszy? Rozwój rozumiesz jako coraz więcej brudu, coraz więcej rozwalonych ulic? Byle jak odwalane miejskie inwestycje, jak nieszczęsny deptak? Pytasz kiedy nasze miasto się rozwijało? Choćby za prezydentury M. Kruszyńskiego kiedy powstała stacja uzdatniania wody i oczyszczalnia ścieków, oraz nowoczesny Ostrowski Zakład Ciepłowniczy. Przez dziesiątki lat ścieki wpadały do Ołoboku. Za prezydentury J. Urbaniaka po 30 latach nie ruszania rozpoczęto kanalizowanie połowy osiedla Pruślin, kanalizowanie i w konsekwencji budowę ulic. Od prezydentury p.Torzyńskiego wybudowano ponad połowę ramy komunikacyjnej miasta, za prezydenta Urbaniaka powstało kilka zbiorników retencyjnych, kilometry nowych ulic, przebudowano i wyremontowano trzy wiadukty, rozpoczęto remont stadionu miejskiego. To ja nazywam rozwojem dla obecnych i przyszłych pokoleń. Wiele z tych inwestycji wymagało zadłużenia miasta, ale zawsze było ono w bezpiecznej wielkości. Ty widocznie za rozwój uważasz budowę basenu, aquaparku i wielki program inwestycyjny , który spowoduje wzrost zadłużenia miasta o ponad 100%. Gdyby się okazało, że rządzący zrezygnują z programu 500+ to wtedy zadłużenie miasta mocno przekroczy 50% budżetu. Ty myslisz, że dług miasta nie powinien obchodzić mieszkańców. Jeśli spełnią się czarne scenariusze dotyczące budżetu państwa i rozwoju gospodarki, to zobaczysz jak następcy pani Klimek będą brać kredyt, żeby naprawić ulicę czy chodnik. Apel do ludzi młodych, którzy wiążą swoją przyszłość z Ostrowem. To wasze pokolenia będą te długi spłacać. To wasze podatki zamiast powodować poprawę życia w mieście będą kierowane do banków na spłatę długów. A jak kasa miasta będzie pusta, to zostanie zamknięty i odkryty basen i aquapark i hala i stadiony, bo nie będzie pieniędzy na ich utrzymanie. Zostaną tylko pomniki najlepszej prezydent. Białe od odchodów gołębi, bo nie będzie kasy na ich oczyszczenie.

 8. To chyba zwykła kryta pływalnia A nie Aqua park. Tak jak mini centrum przesiadkowe mini Arena Ostrow mini Basen Olimpijska i mini Amfiteatr. Wszystko w wersji mini lub a’la jak kto woli. Ale jak coś to Ostrow ma Arenę Ostrów (Co z tego że to zwykła Hala sportowa) amfiteatr (może zmieści że dwie klasy że szkoly) basen Olimpijska (ZA MAŁY- na takie duże miasto i.oscienne miejscowosci) latem mega tłok i centrum przesiadkowe gdzie w czasie deszczu nie ma się gdzie schować. Proszę chociaż Aqua park wybudujcie z prawdziwego zdarzenia !!!!!!!

 9. Lepszy byłby nowy zakład pracy w którym ludzie zarabialiby pieniądze niż jakiś aquapark, którego mieszkańcy będą spłacać do końca życia.

 10. Parking będzie pod Stadionem. Ale jeśli chodzi o projekt lipa jedna zjeżdżalnia za 50mln masakra jakaś. Co najmniej że trzy z jakimiś efektami, jak nie nie będzie takich atrakcji to każdy będzie wolał jechać gdzieś indziej

 11. dobrze, napisala pani Edyta, wszystko w wersji mini, kolejny komentarz, pis zadluza…w koncu siedzi w amrykan….kieszeni, a to jest ich specjalonosc, zadluzyc i miec w kieszeni pozniej swojego wasala…zeby splacal kredyty przez cale zycie, a jak im sie zachce, to zaraz podniosa stopy procen, do gory i kazdy ma przeje..albo umoscni dolara..maja taka moc, ze robia z ludzmi na calym swiecie co chca…

 12. Mieszkam w bloku na Wrocławskiej, za naszym blokiem jest zapuszczony teren miejski pełen śmieci, meneli pijących wynalazki, zarośnięty. Kiedyś były tak garaże, ludzie mieli gdzie trzymać auta, dbali o ich otoczenie, a miastu płacili czynsz. Teraz po prostu syf. Wielokrotnie zgłaszaliśmy miastu i nic. Dlaczego tu o tym piszę? Kilka lat temu kiedy pani Klimek wygoniła garażowiczów obiecała nam mieszkańcom przyległych bloków, że na tym terenie zorganizuje strefę wypoczynku, ławeczki, zieleń, ale nie chaszcze. Widzieliśmy te piękną wizualizację. Minęły 3 lata, zapraszam wszystkich do odwiedzin tej „strefy wypoczynku”. Pani prezydent jak Aniołowi z Alternatyw 4 zmieniły się priorytety. Dziś odpowiada, że nie ma pieniędzy zaciągając jednocześnie dziesiątki milionów na swoje zabawki. Pamiętacie Anioła? „Nie bedzie teatru, bedzie chór”. Teraz możemy oglądać wizualizację aquaparku. Kiedyś już ją widzieliśmy, wtedy mieszkańcy powiedzieli NIE. Teraz nikt już nie pyta, bedzie i już. Zobaczymy co z tego będzie- czy coś porządnego czy coś jak wiata targowa na Konopnickiej- niepotrzebny, rzadko używany bubel za 600 tys.

 13. Ładnie wygląda koncepcja ale serce tego typu obiektów ( aquapark , pływalnia ) znajdują się pod nieckami basenowymi bez rozwiązań energooszczędnych i odpowiedniego obłożenia obiektu straty niestety będą.

 14. PANI PREZYDENT JEST POIFORMOWANA O SYTUACJI MIESZKANCÓW W OSTROWIE WLKP – ŻE LUDZIE NIE MAJĄ GDZIE MIESZKAĆ – NIE POMAGA NIKOMU – BLOK TYLKO DO 40 LAT I ZARADNYCH -LUDZIE SĄ WYWALANI Z KAMIENIC I NIE MAJĄ GDZIE MIESZKAĆ – CO DRUGA JUŻ PUSTA – W JAROCINIE PREZYDENT POBUDOWAŁ MIESZKANIA -DLA TYCH CO NIE MAJĄ ZDOLNOŚCI KREDYTOWEJ W OSTROWIE NIC SIĘ NIE BUDUJE – 3 RAZY NAWET NA LISTĘ NIE IDZIE SIĘ DOSTAĆ , ZA TO ZDJĘCIA W KAŻDEJ GAZECIE OSTROWSKIEJ SĄ P. PREZYDENT I Z CZEGO SIĘ CIESZYĆ , LUDZIE CO MZGM NALEŻĄ DO MIASTA SĄ ZADŁUŻENI I MIESZKAJĄ BO NIE MA ZASTĘPCZYCH MIESZKAŃ A INNI NIE MAJĄ WCALE GDZIE MIESZKAĆ – CIEKAWE CZY W TYCH INWESTYCJACH NA BASENIE BĘDZIE MOŻNA ZAMIESZKAĆ ALBO NA LODOWISKU CZY W PARKU -POPROSTU ŻENADA I BRAK SŁOW -LUDZIE TEŻ MIESZKAJĄ W NIE OGRZANYCH MIESZKANIACH BO NAWET PALIĆ NIE MOGA -WŁAŚCICIEL ZAMÓROWAŁ KOMINY – DO KOGO SIĘ UDAĆ – TELEWIZJA TYLKO -INTERWENCJA POLSAT LUB UWAGA TVN -ZOSTAJE MIESZKANCOM OSTROWA WLKP

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick