Nikt nie chce wybudować aquaparku. Co dalej z inwestycją?

12
Tak ma wyglądać ostrowski aquapark - wizualizacja / fot. umostrow.pl
Spółka Ostrowskie Inwestycje Sportowe poinformowała, że upłynął termin składania ofert w przetargu na budowę aquaparku. Żadna z firm nie złożyła dokumentów, a co za tym idzie, postępowanie zostało unieważnione. Jak wynika z oficjalnego komunikatu, miejska spółka "monitoruje i przeprowadza analizę sytuacji na rynku materiałów i dostaw".

To miał być flagowy projekt wart dziesiątki milionów złotych. Mowa o ostrowskim aquaparku. Do piątku, 25 marca można było składać oferty w przetargu na budowę tego obiektu. Nie zgłosiła się żadna firma. W związku z tym postępowanie zostało unieważnione. Spółka Ostrowskie Inwestycje Miejskie monitoruje i przeprowadza analizę sytuacji na rynkach materiałów i dostaw” – czytamy w oficjalnym komunikacie.

KOSZT BUDOWY OSTROWSKIEGO AQUAPARKU: Dwa kredyty na jeden aquapark? Umowa została podpisana

Zdaniem przedstawicieli tej instytucji pewien wpływ na brak zainteresowania budową aquaparku może mieć wojna w Ukrainie i wywołany tym konfliktem kryzys gospodarczy. Niewykluczone, że rosnąca inflacja, a co za tym idzie wyższe ceny i niepewna sytuacja na wielu rynkach, mogły przyczynić się do mniejszego zainteresowania ze strony potencjalnych wykonawców. „Skutkiem wojny jest nagły wzrost cen surowców, przerwanie łańcuchów dostaw i radykalna zmiana rynku pracy. Przedstawiciele OIS oceniają, iż obecny stan prowadzi do wielu konsekwencji, a jedną z nich jest ogromne ryzyko szacowania kosztów i określenia terminu realizacji tak poważnej inwestycji. Zdecydowana większość przetargów, ogłaszana w ostatnim czasie, kończy się w zbliżony sposób” – czytamy dalej.

Na razie spółka nie planuje ogłaszać drugiego przetargu. Chce poczekać, aż sytuacja na rynku materiałów i dostaw się unormuje. Zdaniem przedstawicieli spółki „to pozwoli na realną ocenę wartości zadania i terminu jego wykonania, a przede wszystkim perspektywę pozytywnego rozstrzygnięcia przetargu”.

Gościem Okolic Sportu na antenie Telewizji Proart był w miniony piątek wiceprezydent Ostrowa Wielkopolskiego Mikołaj Kostka, który został zapytany m.in. właśnie o aquapark. Poniżej publikujemy fragment tej rozmowy. Całość można obejrzeć na stronie tvproart.pl.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

12 KOMENTARZE

  1. Czy naprawdę w Ostrowie potrzebny jest aquapark? Tym bardziej w tak trudnej sytuacji – tej ogólnej, jak też tej finansowej Polaków.

  2. Jeśli pół roku temu wyceniano aquapark na ok. 70 mln to w tej chwili nie wystarczy 100 mln. Najwyższy czas skończyć z tym szastaniem pożyczonymi pieniędzmi.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick