Aquapark w Ostrowie? Miasto uchyliło rąbka tajemnicy!

33
źródło: fanpage prezydent Beaty Klimek
Budowa aquaparku w Ostrowie Wielkopolskim to temat, o którym dyskutuje wielu mieszkańców. Do tej pory inwestycja była jednak wyłącznie w sferze marzeń i pomysłów na rozwój miasta. Wreszcie coś w tej sprawie drgnęło, a pierwsze szczegóły zdradziła prezydent Beata Klimek.

Fala upałów, która wróciła nad Polskę pokazała jasno – lubimy wypoczywać nad wodą, a baseny na terenie miast cieszą się niesłabnącą popularnością. Podobna sytuacja ma miejsce także w Ostrowie Wielkopolskim. Stąd zasadne wydają się pytania o budowę aquaparku, by także w chłodniejsze dni można było spędzić czas w wodzie.

„Dziś z radością mogę Wam powiedzieć, że pierwszy krok w tej sprawie został właśnie zrobiony! Na dzisiejszej sesji rada miejska pozytywnie zaopiniowała zaproponowane przeze mnie zmiany do budżetu, które pozwoliły zabezpieczyć pierwsze pieniądze – 150 tys. zł – na budowę aquaparku w Ostrowie Wielkopolskim” – napisała na fanpage’u prezydent Beata Klimek.

Ta kwota jest jedynie kroplą w morzu kosztów, jakie poniesie samorząd w związku z planowaną budową aquaparku, ale wystarczy na stworzenie tzw. „Programu funkcjonalno-użytkowego”. „Będą w nim zawarte nasze wymagania i oczekiwania dotyczące tego obiektu” – wyjaśniła prezydent Ostrowa. W ramach tych pieniędzy zostanie także wykonana koncepcja wielobranżowa. „Są to niezbędne dokumenty potrzebne do tego, aby ogłosić przetarg na projekt oraz budowę aquaparku” – czytamy.

Czy aquapark w Ostrowie Wielkopolskim jest potrzebny? Piszcie w komentarzach!

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

33 KOMENTARZE

  • Można by zrobić Park tematyczny np. Ogród japoński przywiało by turystów z sąsiednich miejscowości bo najbliższy jest we Wrocławiu. Oczka wodne, pomosty egzotyczne rośliny itd. Plac zabaw, oświetlone alejki, jakieś tężnie solankowe.

 1. POTRZEBNY JEST PARK ,ALBO PLAC ZABAW , DLA DZIECI NA OSIEDLU PAWŁA, TO WIELKIE OSIEDLE W KTÓRYM MIESZAKAJĄ RODZINY Z MAŁYMI DZIECMI , NIE MAJĄ GDZIE RODZICE Z TYMI DZIECMI PÓJŚĆ .PRZECIEŻ NA TYM OSIEDLU MIESZKA SETKI MAŁYCH DZIECI . PRZY ULICY CHEŁMOŃSKIEGO JEST BARDZO DUŻY NIE WYKOŻYSTANY PLAC KTÓRY OD PONAD 35 LAT STOI NIE ZAGOSPODAROWANY . CHODZĄ PO TYM PLACU TYLKO PIESKI I KOTY KTÓRE NA TYM PLACU ZOSTAWIAJA SWOJE ODCHODY. MOŻE BY TAK PANI PREZYDENT ZAINTERESOWAŁA SIE TEMATEM TEGO NIE ZAGOSPODAROWANEGO PLACU KTÓRY OD TYLU LAT STOI PUSTY ,MOŻE MIASTO ZROBIŁO BY PLAC ZABAW ,DLA MALUCHÓW .PRZYDAŁY BY SIE TUTAJ JAKIEŚ ZABAWKI I ŁAWECZKI ,PIASKOWNICE DLA DZIECI BYŁABY TO WIELKA RADOCHA DLA RODZICÓW WIELKA ULGA, NIE POTRZEBA BY BYŁO Z DZIEĆMI WSIADAĆ W AUTOBUS I WOZIĆ DZIECI NA PLAC ZABAW DO MIASTA. BARDZO PROSIMY PANIĄ PREZYDNET ABY BYŁABY TAK UPRZEJMA I ZAINTERESOWAŁA SIE TA SPRAWĄ .

  • Jest takie coś jak budżet obywatelski. Proszę napisać projekt, zgłosić do urzędu i promować, by zebrać głosy. Tylko dej i dej, a samemu nic.

  • Żart jakiś, na osiedlu Pawła jak Pani pisze jest już duzo placy zabaw, a może Pani nie chodzi z dziecmi na spacery i nie widzi. Ja wybieram i w wolnym czasie oczywiście idziemy raz na kozi borek , raz obok biedronki. Na szkołę nr. 9 i Jordanowskie ogródki. To mało. Rolkowisko, siłownie, basen . Kobieto !!!!!

 2. Tak to prawda , na osiedlu Pawła faktycznie brakuje placu zabaw dla małych dzieci .Sam czasem zabieram dzieciaki , i jadę z Osiedla na plac zabaw do miasta. Byłaby to wielka ulga dla rodzin tam mieszkających , a osiedle Pawła chyba ma ponad 10 tys mieszkańców , więc tych małych dzieci trochę tam mieszka. Jacek

  • To osiedle było tak zaprojektowane, że w każdym kwadracie bloków był plac zabaw! No ale każdy musi mieć teraz samochód, więc (pewnie pod naporem mieszkańców) przerobiono je w parkingi. Wolny plac na Chełmońskiego nie koniecznie musi należeć do miasta.

  • Chyba nigdzie z dziećmi swoimi nie wychodzicie. Na naszym osiedlu jest bardzo dużo miejsc gdzie można iść z dziećmi. Chorzy ludzie…😡😡😡

 3. Super sprawa ,przy okazji jak się buduje place zabaw (i siłownie zewnętrzne) to proszę pamiętać o zasadzeniu drzew tulipanowce amerykańskie lub inne ,aby chroniły przed słońcem

 4. Ja potrzebuje miejsca w żłobku dla dziecka chociaż by w prywatnym. Dali mi 500+ ale do pracy iść nie mogę bo nie mam z kim dziecka zostawić. Weźcie mi te 500 a dajcie możliwość pracy.!!!!

 5. nie wstyd Wam faceci prezydenci z poprzednich lat….Kochana Nasza Pani Prezydent Beata bije Was na głowę…wybory sie zblizaja ????….przestańcie ubliżac a doceńcie to co ta Kobieta dla swojego Miasta organizuje….nie głosowałem na nia ale teraz bede głosował ,bo ona nie dość ,ze świetnie wyglada to równie doskonale radzi sobie w sprawowaniu (efektywnie iz wdziekiem) tej trudnej i zaszczytnej funkcji…wierze ,ze Park Wodny czy jak go tam zwac powstanie i to razem z parkiem wokół….wierze ,ze Ona to własciwie zorganizuje od podstaw…..rozejrzyjcie sie …nasze miasto bardzo mocno pieknieje pod rzadami jakby nie było …płci pieknej…i tak trzymac…Pani Beato

 6. Beata Klimek bedzie jeszcze kiedys znacznie wyzej i cieszmy sie,że na razie mozemy mieć ja na tym stanowisku ,ktore piastuje….nigdy sie nie myle w prognozach dotyczacych madrych ludzi…..przed Panią Ewą Warszawa otworzy nowe mozliwości z pewnoscia ….kobieta wspaniała łacząca urok osobisty z efektywnym działaniem w swej zaszczytnej pracy dla Ostrowa Wielkopolskiego …chrońmy ją….to nasz skarb miejski !

 7. Tak i będzie przynosił straty jak w Ostrzeszowie i Kępnie a szanowna pani prezydent zabrała super festyn w michalkowie,który cieszył się wielką popularnością a budować chce coś co tak naprawdę w Ostrowie nie jest aż tak potrzebne.

 8. Super sprawa, kolejna fajna inwestycja. Brawa dla Pani prezydent. A dla tych co z dziećmi raczej nie chodzą na place zabaw to na osiedlu „Pawła” jest ich wystarczająco. Kozi borek, obok Biedronki ,rolkowisko, basen, plac przy szkole nr.9. No i wcale nie tak daleko Jordanowskie ogródki. Jaka jazda do miasta, ludzie opamiętajcie się.

 9. Hala 32 mln (minimum), stadion za parowozownią minimum 5 mln,2 nowe przedszkola- 15 mln (minimum),przedszkole na Andersa 4 mln, amfiteatr w barku 1,5 mln to zadania na najbliższe dwa lata, prawie wszystko jeśli nie całość z budżetu miasta – prawie 60 mln, teraz słyszymy o parku wodnym (minimum 30 mln. Do tego rewitalizacja centrum. Mieszkańcy zapomnijcie o remontach coraz gorzej wyglądających ulic, o utwardzaniu nowych. miasto długo nie wygrzebie się z długów. Do tego należy dodać koszty utrzymania lodowiska, basenu, hali, akwaparku, stadionów lekko licząc 3-4 mln rocznie. A dochody miasta będą spadać. Tylko kogo to z mieszkańców obchodzi? Poza tymi, którzy będą taplać się w błocie i łamać podwozia na dziurach. No i jeszcze zdałoby się na bieżąco utrzymywać w porządku majątek miejski- szkoły, przedszkola, żłobki, parki… Czystość w mieście, mieszkania komunalne itp. A na koniec roku dług miasta wynosić będzie 75 mln zł. Od przyszłego roku dodajcie do niego 10-15 rocznie na realizację pomysłów. Na końcu kadencji prognozuję 110-120 mln długu. I koniec z inwestycjami, za to totalna mizeria. Ale bawmy się.

 10. A ja nadal pytam ktore tereny i komu beda sprzedane zeby sfinansowac budowe hali? I czy jakies newsy nt sprowadzenia nowych inwestycji do ostrowa

 11. Jest bardzo duży plac na Chełmońskiego ,za garażami , na którym sa wyrzucane ciągle hałdy ziemi , świeci pustkami ten plac od kilku dziesięciu lat , oczywiście można ten teren zagospodarować dla dzieci .Powinno miasto coś z tym placem zrobić i podjąć decyzje .Tam jest ciągle bałagan i widać to z okien naszych bloków. Myśle ze ktoś się w końcu tym tematem zajmie , i podejmie konkrętną decyzje.

 12. Aby to miało sens to Aquapark musiał by kosztować minimum 70 mln zł każda suma poniżej to strata czasu, pamiętajmy o tym co stało się w Sopocie parcie na niskie koszty spowodowało, że do Aquaparku trzeba było dołożyć. Kępno postawiło na taniochę i wielkich atrakcji nie mają ludzie dalej do Kalisza ciągną, aby to się wróciło musi być wiele atrakcji jak np. w Redzie lub we Wrocławiu i oczywiście niskie ceny biletów We Wrocku tak zrobili i to jedyny Aquapark, który w zeszłym roku przyniósł zysk rzędu 13 mln pozostałe notują starty i trzeba dokładać np. Aquapark w Lesznie na utrzymanie go potrzeba było 1,2 mln dofinansowania miasto dawało jedynie ok. 300 tys i park zlikwidowano, nędzne atrakcje i wysokie ceny to droga do upadku Ostrowski Park wodny musi być na tyle duży aby przyciągnąć ludzi z okolic nawet jeśli oznaczać to będzie rywalizację z Kaliszem Warto postawić na nowoczesne technologie, multimedialne zjeżdżalnie, armatki wodne, przeźroczysta zjeżdżalnia pod taflą wody ze zjazdem na pontonach, sztuczna fala dla młodych surferów, wirówka, sztuczna rzeka, wnętrze powinno być funkcjonalne i wyglądem przypominać topiki wszakże widok ma cieszyć oko warto stworzyć coś niepowtarzalnego to wielka szansa dla włodarzy miasta aby się wykazali i zrobili takie atrakcje, których nie ma Kalisz, Kępno ani Krotoszyn czy nawet Wrocław wtedy przyjadą ludzie z sąsiednich miejscowości a Aquapark się wróci z nawiązką.

 13. Miejmy nadzieję ze przyjdzie nowy prezydent i zaiwani te jej pieniądze z powrotem na ramę komunikacyjną. Jak chce ta blondynka byśmy mieli szybko dostępny Aquapark to niech zaangażuje sie w budowę autostrady do Kalisza

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick