„Cel to ograniczenie epidemii” – cztery oddziały krotoszyńskiego szpitala zawieszają działalność

1
Niełatwa sytuacja klaruje się w krotoszyńskim szpitalu. W związku z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa, a także coraz większą liczbą zachorowań na terenie krotoszyńskiej placówki, zdecydowano o zawieszeniu działalność czterech jej oddziałów. Personel zostaje objęty kwarantanną, a pacjenci są przewożeni do innych szpitali.

Szpital w Krotoszynie wciąż ma duże problemy. To pokłosie pozytywnych wyników badań u członków personelu placówki oraz pacjentów. 2 kwietnia na łamach naszego portalu informowaliśmy o przypadkach zakażenia wśród pielęgniarek.

CZYTAJ: Dobre wieści z kaliskiego szpitala. Odkażają kardiologię

Dodatkowo pozytywne wyniki badań dotyczyły także pacjentów, którzy znajdowali się na terenie krotoszyńskiego szpitala. Placówka podjęła drastyczne kroki o zawieszeniu działalności czterech oddziałów. – Współpracując na bieżąco z Państwowym Powiatowym Inspektoratem Sanitarnym w Krotoszynie, podejmujemy wszelkie możliwe działania mające na celu ograniczyć rozprzestrzenianie się epidemii. Z tego powodu czasowo zawieszono działalność następujących oddziałów w Szpitalu przy ul. Mickiewicza 21 w Krotoszynie: Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Oddziału Chirurgicznego z Pododdziałem Urazów Narządów Ruchu i Ortopedii Oddziału Chirurgicznego, Oddziału Wewnętrznego z Pododdziałem Kardiologicznym Oddziału Wewnętrznego oraz Zakładu Opieki Paliatywnej i Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, ul. Bolewskiego 14 – informuje Sławomir Pałasz, rzecznik prasowy krotoszyńskiego szpitala.

Personel tych oddziałów poddany został kwarantannie. Pacjenci są transportowani do innych szpitali.

 

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick