Pielęgniarki, salowa i pacjenci. Szczegóły dot. koronawirusa w krotoszyńskim szpitalu

0
Cztery pielęgniarki, salowa i sześciu pacjentów to osoby z powiatu krotoszyńskiego, u których w czwartek rano potwierdzono dodatni wynik na obecność koronawirusa. Tamtejszy Szpital Powiatowy zmaga się więc z kolejnymi problemami związanymi z chorobą COVID-19.

Czwartkowe wyniki badań na obecność koronawirusa, które opublikowaliśmy przed południem, to pokłosie pobrania próbek pacjentów i personelu medycznego Szpitala w Krotoszynie, które pobrano 31 marca. Spośród 12 osób chorych na COVID-19, którą to informację opublikował Wielkopolski Urząd Wojewódzki, aż 11 to osoby z powiatu krotoszyńskiego. Dotyczą one diagnostyki osób przebywających obecnie na Oddziale Wewnętrznym Szpitala Powiatowego w Krotoszynie w kwarantannie.

CZYTAJ: Łowił ryby i był sam. Od policjantów dostał mandat

– Otrzymaliśmy 12 wyników pozytywnych i 11 wyników ujemnych. Wśród chorych: mamy 6 przypadków pozytywnych. Te osoby mają być dzisiaj transportowane do oddziałów zakaźnych. 6 przypadków ujemnych, z których 4 zostaną wypisane do domu, a 2 osoby wymagać będą dalszej hospitalizacji. Wśród personelu: 5 przypadków pozytywnych, a są to 4 pielęgniarki i salowa. Udadzą się one na izolację domową. U kolejnych 5 osób z personelu stwierdzono wynik ujemny – informuje portal wlkp24.info Sławomir Pałasz, rzecznik prasowy placówki.

31 marca informowaliśmy o śmierci starszej kobiety, u której wykryto koronawirusa. – Ta osoba zmarła zanim otrzymaliśmy wynik badania – dodaje rzecznik i zapewnia: – Jesteśmy w stałym kontakcie z sanepidem, z którym na bieżąco współpracujemy.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick