Dobre wieści z kaliskiego szpitala. Odkażają kardiologię

0
Szpital w Kaliszu otrzymał decyzję z sanepidu o wygaszeniu kwarantanny na oddziale kardiologicznym. Prowadzona jest na nim właśnie dezynfekcja. Wkrótce ma zostać przywrócony do działania.

Dobre wieści docierają z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu, w którym u kilkudziesięciu pacjentów i członków personelu z kilku oddziałów podejrzewano obecność koronawirusa. Poddano ich kwarantannie, podobnie jak miało to miejsce z oddziałami wprowadzoną przez sanepid na Oddziałach: Wewnętrznym II, Chirurgicznym i Kardiologicznym.

CZYTAJ: Kwarantanna na Pododdziale Udarowym. Gdzie będą kierowani pacjenci?

Rzecznik szpitala Paweł Gawroński poinformował właśnie o najnowszej decyzji specjalistów z kaliskiej stacji sanitarno-epidemiologicznej. – Szpital otrzymał decyzję sanepidu wygaszającą decyzję z 27 marca o nałożeniu kwarantanny na oddział kardiologiczny. Teraz jest tam prowadzona dezynfekcja – wyjaśnił.

Nie oznacza to jednak, że lada chwila na pewno oddział ruszy w pełnym zakresie działań. O tym zdecydują władze kaliskiego szpitala.

To właśnie na oddziale kardiologicznym wykryto koronawirusa u jednego z lekarzy kardiologów, który konsultował zmarłego później 75-latka zakażonego koronawirusem jednak nie on był bezpośrednią przyczyną śmierci.

CZYTAJ: 10 przypadków zakażenia w Wielkopolsce, 203 w kraju i kolejna zmarła w Poznaniu

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick