Będzie termomodernizacja szkoły we Wtórku [ZDJĘCIA]

0
Fot. UG Ostrów Wlkp.
Szkoła we Wtórku przejdzie termomodernizację. Przetarg wygrało przedsiębiorstwo Dachimex i to właśnie z jego przedstawicielem zastępca wójta Antoni Hadryś i skarbnik gminy Ostrów Wielkopolski Maria Olejniczak podpisali umowę. Inwestycja będzie kosztować ponad 1,5 mln zł.

Przedsięwzięcie ma zostać zrealizowane w formule „zaprojektuj i wybuduj”, co oznacza, że zwycięzca przetargu przedstawi pełną dokumentację projektowo-kosztorysową i wykona wszelkie roboty związane z termomodernizacją obiektu. A będą one związane z:

  • wymianą okien i parapetów,
  • wymianą drzwi zewnętrznych,
  • ociepleniem ścian,
  • wymianą oświetlenia,
  • wymianą instalacji elektrycznej,
  • zamontowaniem w oknach od południowej strony rolet przeciwsłonecznych,
  • wymianą pieca i modernizacją kotłowni,
  • odmalowaniem korytarzy i sal lekcyjnych.

CZYTAJ: Czy klasy I-III wrócą po feriach do szkół?

– Do tej pory szkoła była ogrzewana miałem. Teraz to się zmieni. Wysłużony kocioł zastąpi ekologiczne ogrzewanie gazowe. To nie tylko mniejsze koszty użytkowania, ale przede wszystkim ogromne korzyści dla środowiska. Szkoła we Wtórku będzie kolejną eko-placówką w naszej gminie. Dwa lata temu taką termomodernizację przeszły również szkoły w Lamkach i Szczurach – mówi Antoni Hadryś, zastępca wójta gminy Ostrów Wielkopolski.

Koszty termomodernizacji szkoły, które wyniosą ponad 1,5 mln zł, zostaną częściowo zrekompensowane dzięki pieniądzom pozyskanym z unijnego budżetu. Inwestycję wpisano na listę Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT), którym przyznano dofinansowanie.

CZYTAJ: Powstanie gminny park tlenowy? Prace już trwają

Kompletna dokumentacja projektowo-kosztorysowa, a także uzyskanie pozwolenia na wykonanie robót budowlanych mają być sfinalizowane do końca maja 2021 roku. Zakończenie robót budowlanych zaplanowano na koniec listopada tego roku.

Kolejną inwestycją w oświatę będzie termomodernizacja szkoły w Topoli Małej. Jeszcze w styczniu zostanie podpisana umowa na realizację tego przedsięwzięcia.

CZYTAJ: Rozbudują szkołę za 2 mln zł, by poradzić sobie ze skutkami reformy

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick