Czy klasy 1-3 wrócą po feriach do szkół?

10
Minister zdrowia i minister edukacji i nauki podczas konferencji prasowej poinformowali, że są przygotowani do tego, by dzieci z klas I-III wróciły do szkół. Pozostałe restrykcje będą obowiązywać nadal - zostają przedłużone do końca stycznia.

Od 18 stycznia zdecydowaliśmy o utrzymaniu wszystkich dodatkowych obostrzeń oprócz uruchomienia nauczania stacjonarnego w klasach I-III w szkołach podstawowych – poinformował na dzisiejszej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. Dziś ruszyły testy nauczycieli klas 1-3, szkół specjalnych i pracowników administracyjnych na obecność Sars Cov 2.

Minister poinformował też o utrzymaniu pozostałych restrykcji obowiązujących od 28 grudnia 2020 roku na terenie kraju. W ramach nich zamknięte są hotele, stoki narciarskie i galerie handlowe. Na mocy poprzednio zarządzonych zasad bezpieczeństwa zamknięte pozostają między innymi restauracje, siłownie, aquaparki i baseny, a także kluby nocne, kina, teatry i muzea. Wszystkie obostrzenia zostaną przedłużone do 31 stycznia.

redaktor wlkp24.info
agnieszka.kurzawa@tvproart.pl

10 KOMENTARZE

 1. Ale wiadomość. Gospodarka czeka na otwarcie bo zaraz wszystko upadnie. Tak jak mówili dopóki nie zaszczepia 70 proc Polaków to nic nie poluzuja. Dużo branż się otwiera mimo zakazu. Górale też zapowiedzieli że od 18 wszystko otwierają. Mało zakażeń. Nie będzie żadnej 3 fali.

  • Tak na marginesie nikt nie zamknal gospodarki. Ona cały czas pełna para pracuje.
   Jeśli tak jesteśmy oczytani i taka mamy wiedzę to naprawdę jest głupie myśląc że siłownię hotele baseny to siła naszego narodu.

 2. I będzie tak jak we wrześniu. Tyle co otworzyli zaraz zamykali. Bo było więcej zakażeń. Właśnie przez szkoły. I znowu branże czekające na otwarcie Przesunięte zostaną. Szaleństwo . A tak poza tym jest mało zakażeń. Dlaczego nic nie odmroza.

 3. Reżim sanitarny wśród dzieci w klasach 1-3 to jeden wielki pic na wodę. Połowa nauczycieli przechorowała covid jesienią, druga połowa przechoruje teraz to niepotrzebne będą szczepienia. Genialny pomysł.

 4. w klasach od 1 do 3 maseczki dzieci walały się po ławkach jak i leżały na ziemi po czym następnie były zakładane na twarz albo w wcale gratuluje pomysłu a raczej kolejnego eksperymentu! dzieci starsze siedzą w domu natomiast na pierwszy rzut idą dzieci mało czego świadome które będą tylko stymulowane nie kichać nie smarkać absolutnie nie kaszleć jak ci tylko coś dolega zostać w domu nie podawać ręki nie zbliżać się itp itd i psycha tych dzieci ze zdwojoną siła na pewno kiedyś da o sobie znać

 5. Do Michał.
  Pomysl że tam ludzie pracują . Ile branż zamkniętych A Ty piszesz pracują pełna para. Masz pracę to nie zajmuj głosu. Mało wiesz.

  • Nie wiesz czemu michu tak pisze, bo on ogląda co dzień tv pis, bo tam cały czas wszystko gra, kabaret

  • A kto to neguje ze tak ludzie pracują. Jest pandemia nic nie zrobisz. Co z tego że coś jest otwarte np sklep z garniturami i tak ich nikt nie kupuje. Jest wiele czynników ale my nie wlochy gdzie turystyka stanówi duża część PKB. wiem co pisze i nie myl pojęć. Ze ty nie masz pracy tzn ze polska gospodarka leży i jest zamknięta bo to kłamstwo.

 6. Michal nie daj sie sprowokowac to napedzanie o zamrozonej gospodarce itp juz jest nie do zniesienia przeciez wszystko funkcjonuje galeria zamknieta (nie cala) ale w internecie sprzedaz jest, restauracje pozamykane ale na dowoz posilki sa, silownie w ograniczeniu ale funkcjonuja ostatnie czasy na plus spowodowaly ze ludzie zaczeli pieniadze wydawac ponad stan natomiast pandemia to ogranicza jak sie mowi rownowaga w przyrodzie musi byc docenmy dzis ze jeszcze zyjemy docenmy zdrowie I oby nie bylo faktycznie zle bo jak nas w domach pozamykali to mam wrazenie ze wiekszosc nie odrobila pracy domowej I jak wilkiem dalej patrzy na wszystkich I wszystko tak dalej zlosc krytyke pogania

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick