Rozbudują szkołę za 2 mln zł, by poradzić sobie ze skutkami reformy [ZDJĘCIA]

0
Fot. UGiM Nowe Skalmierzyce
Szkoła w Skalmierzycach zostanie rozbudowana. Dotychczasowy budynek ma przejść modernizację, żeby rozwiązać problemy, z którymi borykają się uczniowie i nauczyciele po reformie edukacji wprowadzonej za rządu minister Anny Zalewskiej.

Na początku 2021 roku ma zostać ogłoszony przetarg, aby wyłonić wykonawcę rozbudowy szkoły w Skalmierzycach. Inwestycja będzie mogła zostać zrealizowana dzięki dotacji z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Gmina pozyskała na ten cel 2 mln zł. Przebudowa placówki jest konieczna ze względu na problemy, które wynikły po wprowadzeniu w życie reformy szkolnictwa kiedy Ministrem Edukacji Narodowej była Anna Zalewska. Przywrócenie 8-klasowej szkoły podstawowej, a co za tym idzie zwiększona liczba uczniów sprawiły, że w skalmierzyckiej szkole brakuje miejsca.

W tej chwili uczęszcza do niej 270 dzieci zgrupowanych w 14 oddziałach, które uczą się w 8 klasach w starej części szkoły oraz 3 w nowej. Wybudowanie sali gimnastycznej w 2015 roku tylko częściowo poprawiło sytuację tej placówki. Zmiany legislacyjne sprowadziły na władze samorządowe kolejne problemy, które trzeba rozwiązać.

W ramach zaplanowanej modernizacji ma powstać nowa dwupiętrowa część szkoły. Na parterze zostaną zlokalizowane: świetlica, kuchnia, zmywalnia, stołówka i toalety, a na I piętrze: 3 sale lekcyjne, hol i toalety. Piętro wyżej znajdą się kolejne 3 sale, biblioteka i toalety. Nowa część szkoły ma być wykorzystywana przez najmłodszych uczniów. Ci jednak będą mogli z niej skorzystać w 2022 roku, kiedy budowa dobiegnie końca.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick