Zmiana rozkładu jazdy autobusów, bo część uczniów wraca do szkół

0
Fot. MZK Ostrów Wlkp.
Od poniedziałku 18 stycznia w Ostrowie Wielkopolskim będzie obowiązywał szkolny rozkład jazdy. Zmiana jest podyktowana tym, że stacjonarne nauczanie wznowią uczniowie klas I-III.

Decyzja Ministra Zdrowia i Ministra Edukacji Narodowej o powrocie uczniów klas I-III do szkół po okresie zdalnego nauczania, wymusza zmiany na samorządach w kwestii kursowania autobusów. Aby dzieci mogły dotrzeć do szkół, a kilka dni nastąpi korekta rozkładu jazdy. Informację w tej sprawie przekazał w środę Miejski Zakład Komunikacji w Ostrowie Wielkopolskim.

18 stycznia zostanie przywrócony szkolny rozkład jazdy autobusów.

Ta zmiana pozwoli uczniom dojechać do szkół rozsianych na terenie całego miasta. Ostatnie tygodnie i miesiące były czasem zdalnej nauki dla dzieci i młodzieży. W związku z tym szefowie MZK nie chcieli generować kosztów, wysyłając na drogi autobusy w rozkładzie szkolnym, które jeździłyby puste. Teraz, choć wielu uczniów nadal będzie uczyć się zdalnie, przedstawiciele miejskiej spółki postanowili ułatwić podróżowanie najmłodszym.

CZYTAJ: Nowe Skalmierzyce pomagają przedsiębiorcom. Będą zwolnienia z podatku

W autobusach nadal będą obowiązywały wytyczne związane z zachowaniem bezpieczeństwa sanitarnego, a więc:

  • obowiązek zasłaniania ust i nosa,
  • limity przewożonych osób – może być zajętych 30% ogólnej liczby miejsc, przy zachowaniu wolnego co drugiego miejsca siedzącego.
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick