Gmina pomaga przedsiębiorcom. Będą zwolnienia z podatku

0
Urząd Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce
Radni w Nowych Skalmierzycach podjęli dwie uchwały, które pozwalają na zwolnienie części przedsiębiorców z podatku od nieruchomości za 2021 rok. To kolejna forma pomocy po zeszłorocznych ulgach, które mają pomóc w zabezpieczeniu przyszłości właścicieli lokalnych firm.

Termin wygaśnięcia obostrzeń ciągle jest przesuwany, część branż od miesięcy stoi w miejscu, kolejne osoby tracą pracę, a właściciele firm zastanawiają się, za co mają je utrzymać i wykarmić rodziny. Choć rząd co jakiś czas ogłasza kolejną wersję tzw. “tarczy antykryzysowej” mającej pomóc przedsiębiorcom w trudnych czasach pandemii, nie wszyscy nadal otrzymali pomoc bądź nie tak dużą, aby mogła wystarczyć na załatanie finansowych dziur i pewniejsze spojrzenie w przyszłość.

CZYTAJ: Podszywają się pod InPost. Uważaj, by nie paść ofiarą oszustwa!

W Nowych Skalmierzycach jest podobnie jak w całym kraju. W tej gminie samorządowcy postanowili nie siedzieć z założonymi rękami i przygotowali rozwiązania mające odciążyć właścicieli firm, a co za tym idzie spróbować nie zwalniać pracowników.

“Po ubiegłorocznych zwolnieniach przedsiębiorców z części podatku od nieruchomości oraz przedłużeniu terminu jego płatności dla niektórych podmiotów, znów wyciągamy rękę do grupy przedsiębiorców już działających lub pragnących otworzyć firmę na naszym terenie” – napisał na fanpage’u Jerzy Łukasz Walczak, burmistrz Nowych Skalmierzyc, ogłaszając dodatkowe wsparcie, a dokładnie rzecz ujmując – ulgi.

CZYTAJ: Rusza kolejna edycja ostrowskiej teleopieki

Radni przyjęli dwie uchwały mające być podstawą do udzielenia pomocy lokalnym przedsiębiorcom. Zadecydowali o zwolnieniu z podatku od nieruchomości za 2021 rok branży hotelarskiej i gastronomicznej. Druga uchwała daje możliwość zwolnienia z podatku od nieruchomości. Tutaj ważne są szczegółowe zapisy:

  • dwuletnie zwolnienie z podatku dla mikroprzedsiębiorstw zatrudniających do 10 pracowników

lub

  • czteroletnie zwolnienie z podatku dla mikroprzedsiębiorstw związanych z tzw. nowymi technologiami.

W tym drugim przypadku, jak zaznacza włodarz, mowa m.in. o produkcji komputerów, wyrobów elektronicznych, optycznych, działalności związanej z oprogramowaniem, doradztwem informatycznym, zarządzaniem stronami internetowymi, działalności i badań naukowych w zakresie nauk przyrodniczych, technicznych, architektury, inżynierii itp.

“Ten rodzaj wsparcia cieszy tym bardziej, że jest realizacją jednej z moich przedwyborczych deklaracji” – wyjaśnia burmistrz. “Ponadto z podatku od nieruchomości na rok mogą zostać również zwolnione małe przedsiębiorstwa, czyli firmy zatrudniające do 50 pracowników” – dodaje.

CZYTAJ: Szkołę przy Waryńskiego “przejmuje” miasto. Będą zmiany

Mieszkańcy zainteresowanie skorzystaniem z pomocy, mogą dowiedzieć się szczegółów w Referacie Budżetu i Finansów Urzędu Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce pod numerem telefonu (62) 762 97 31 (lub końcówka 33).

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick