Wyrwał mu laptopa i bił go po głowie. Agresywnemu pasażerowi pociągu grozi 12 lat

1
Fot. Pixabay
Wsiadł do pociągu w Kowalewie (powiat pleszewski) i zaatakował laptopem 21-latka. Urządzenie najpierw mu wyrwał. Powstrzymali go pasażerowie. Następnie zajęła się nim policja oraz sąd. Napastnikowi grozi 12 lat więzienia.

18-latek może spędzić za kratami nawet 12 lat. To efekt jego zachowania w pociągu relacji Poznań – Kępno. Nastolatek miał pobić i okraść 21-latka. Młody mężczyzna zaatakował niewiele od siebie starszą osobę jadącą w tym samym przedziale. Agresywny podróżnik, mieszkaniec Białegostoku wsiadł na stacji w Kowalewie (powiat pleszewski).

ZOBACZ: Wójt Żelazkowa wspiera biskupa Janiaka po emisji dokumentu braci Sekielskich

–  Do zdarzenia doszło w czwartek 14 maja. W pewnym momencie, bez żadnego powodu zaczął bić siedzącego tam 21-latka. Zabrał mu laptopa, którym zaczął uderzać go po głowie. Domagał się też wydania pieniędzy. Na szczęście, pokrzywdzony zdołał wyrwać się swojemu oprawcy. Rozbójnik został ujęty przez dwóch pasażerów pociągu, w momencie, gdy zaczął uciekać z przedziału, w którym doszło do zdarzenia. Po godz. 20.00 został zatrzymany przez pleszewskich policjantów na stacji PKP w Taczanowie Drugim – informuje asp. Monika Kołaska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie

Pokrzywdzony został zabrany do szpitala, a agresywny 18-latek do policyjnego aresztu, gdzie spędzi najbliższe trzy miesiące. Usłyszał też zarzut dokonania rozboju. Teraz czeka go rozprawa.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. 1
    1

    W kolejach szybkich prędkości takie zdarzenia nie będą mieć miejsca, ceny biletów skutecznie odsieja patologie

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick