
Ciąg dalszy zmian na oddziale onkologicznym w szpitalu w Krotoszynie. Z początkiem maja informowaliśmy na łamach portalu o wniosku, jaki szpital złożył do Narodowego Funduszu Zdrowia. Dotyczył on zgody na restrukturyzację oddziału. Plany zakładały przekształcenie pracy onkologii w trybie dziennym. Natalia Mandrysz, dyrektor placówki poinformowała dziś w rozmowie z naszą redakcją, że Narodowy Fundusz Zdrowia wyraził zgodę na taki ruch. – Oddział funkcjonuje w trybie ambulatoryjnym, czyli w godzinach od 7:00 do 15:00. Nie ma hospitalizacji pacjentów.
Pojawił się jednak nowy problem. Jeden z lekarzy złożył wypowiedzenie. – Na razie obowiązuje okres wypowiedzenia więc dla pacjentów nic się nie zmienia. W tym czasie będziemy szukać nowego, który zajmie to miejsce – dodaje Mandrysz.
CZYTAJ NA TEMAT ONKOLOGII W KROTOSZYNIE:
Starosta krotoszyński nie ukrywa jednak, że jeżeli nie zwiększy się liczba pacjentów to oddział może do końca roku nie wytrzymać. – Jeżeli nie zmieni się finansowanie, które jest – mówiąc bardzo delikatnie – fatalne to nic się nie zmieni. W tym roku przewidujemy, że straty na onkologii przekroczą 4 miliony złotych. Onkologia na razie jest, ale sytuacja finansowa szpitala się nie zmieniła. Wręcz bardzo się pogarsza i zobaczymy, czy do końca roku szpital bez konkretnych zmian wytrzyma – mówi Paweł Radojewski.
Trafiłeś na ten artykuł w mediach społecznościowych? To jeden z wielu materiałów, jakie każdego dnia publikujemy na wlkp24.info. Aby nie przegapić żadnego, zaglądaj bezpośrednio na wlkp24.info.
Skomentuj ten wpis jako pierwszy!
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz