Wójt Żelazkowa wspiera biskupa Janiaka po emisji dokumentu braci Sekielskich

13
Wójt gminy Żelazków wystosował list do biskupa kaliskiego Edwarda Janiaka ze słowami wsparcia po premierze drugiego filmu braci Sekielskich o pedofilii w polskim kościele.

Drugi dokument braci Sekielskich o pedofilii w polskim kościele wywołał falę protestów i lawinę krytyki pod adresem biskupa kaliskiego Edwarda Janiaka, który – jak wynika z filmu – miał wiedzieć o przypadkach pedofilii, ale nie zrobił wystarczająco dużo, aby doprowadzić tę sprawę do końca i ukarać sprawcę przestępstwa.

W niedzielę pod siedzibą Kurii Diecezji Kaliskiej odbyła się pokojowa manifestacja będąca wyrazem sprzeciwu wobec zachowania biskupa w tej sprawie. Jak informują kaliskie media, w poniedziałek wsparcia biskupowi Janiakowi udzielił Sylwiusz Jakubowski, wójt gminy Żelazków.

Włodarz wystosował pismo w tej sprawie sygnowane herbem gminy, odręcznym podpisem i pieczątką. W krótkim dokumencie czytamy: „W związku z rozpętaną medialną burzą i oskarżeniami wobec Księdza Biskupa, pragnę przekazać wyrazy swojego wsparcia i współczucia. Wierzę, że kilkadziesiąt minut filmu nie jest w stanie przekreślić wieloletniej posługi kapłańskiej, pracy na rzecz diecezji i zasług Księdza Biskupa. Ufam, że Bóg pozwoli, by prawda i sprawiedliwość zwyciężyła i dosięgnęła tych, którzy rzeczywiście zawinili”.

Pojawiają się głosy, że teraz wójt wspiera biskupa tak, jak w przeszłości biskup miał wspierać wójta, kiedy ten miał problemy z prawem i trafił do aresztu.

ZOBACZ: Wójt Żelazkowa znów zaskakuje. Co mają wspólnego Koleje Dużych Prędkości z jego domem, wygiętym cyrklem i FC Barceloną?

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

13 KOMENTARZE

 1. 36
  10

  Ten cały Jakubowski jest też tyle wart co Janiak. Obaj do kitu – karierowicze, a Jakubowski do tego jeszcze pijak (co do biskupa to nie wiem – może też? W końcu kilka razy dziennie pije wino, a to prowadzi do uzależnienia…)

 2. 18
  3

  „Ufam, że Bóg pozwoli, by prawda i sprawiedliwość zwyciężyła i dosięgnęła tych, którzy rzeczywiście zawinili”.” Właśnie po to jest ten film! Tyle że nie mieszałabym do tego Boga. Od wymierzania sprawiedliwości, tu na Ziemi, są sądy!

 3. 16
  5

  Właśnie dlatego, że przestępcy kościółkowi mają takie poparcie, czują się bezkarni! Taki z pana wójt, jak z Janiaka biskup! A list z wyrazami współczucia należy się ofiarom, a nie zwyrodnialcom! Wstyd! Co za brak współczucia!!!

 4. 10
  3

  Ciekawe czy poparłby biskupa gdyby tak jego dzieci były ofiarami pedofila w sutannie. Zapewne wysłałby mu słowa współczucia i wsparcia i że jak on to określił … ze Bóg pozwoli, by prawda i sprawiedliwość zwyciężyła i dosięgnęła tych, którzy rzeczywiście zawinili, bo przecież biskup o tym wiedział ale przykladnie ukarał pedofila przeniesieniem do innej parafii… Ręce opadają …

 5. 9
  3

  Jak temu facetowi nie wstyd?? Pisze: „kilkadziesiąt minut filmu nie jest w stanie przekreślić wieloletniej posługi kapłańskiej (…)” To nie film przekreśla jakiekolwiek dokonania Janiaka, ale jego postępowanie wobec pedofila, czyli chronienie zwyrodnialca!!

 6. Macieju. Myślę o Macieju Wasielewskim staroście pleszewskim. Co Ty robisz na tym zdjęciu w takim,, zacnym ” towarzystwie. Każ wykasować to zdjęcie bo się zarazisz a po co. Jesteś porządnym człowiekiem i samorządowcem.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick