W ramach tarczy wyłudził z ZUS-u ponad pół miliona złotych? Trwa śledztwo prokuratury

4
30-latek z powiatu ostrowskiego może spędzić w więzieniu nawet osiem lat. Oszukał on bowiem Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Ostrowie Wielkopolskim. Pieniądze pozyskał w ramach tzw. "postojowego", które przyznawane jest z tytułu tarczy antykryzysowej. Pieniądze, jakie udało mu się wyłudzić przekraczają pół miliona złotych. ZUS powiadomił o fakcie prokuraturę i obecnie toczy się postępowanie w tej sprawie.

30-letniemu przedsiębiorcy z powiatu ostrowskiego postawiono łącznie cztery zarzuty. – Zarzuty dotyczą doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz składania wniosków poświadczających nieprawdę – mówi Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

CZYTAJ TAKŻE: Koronawirus w “Ekonomiku” i żłobku!

Przedsiębiorca wyłudził z ZUS-u ponad pół miliona złotych, a wszystko działo się między czerwcem, a sierpniem tego roku. Instytucja natychmiast poinformowała o fakcie prokuraturę, a ta wszczęła postępowanie w tej sprawie. – Wnioski na tzw. postojowe to oświadczenia, które zasadniczo opierają się na bardzo dużym zaufaniu do obywateli. Nie oznacza to jednak, że my takich oświadczeń i danych w nich zawartych nie analizujemy. ZUS ma ustawowy obowiązek weryfikować stan faktyczny – mówi Marlena Nowicka, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS.

Postępowanie rozpoczęło się we wrześniu i jest na wstępnym etapie. Od tego, jaki będzie dalszy jego ciąg zależy, czy 30-latkowi zostaną być może rozszerzone zarzuty. Za tego typu oszustwo grozi mu nawet do ośmiu lat pozbawienia wolności.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. 5
    8

    Takich raczej bym nie karał. Obnażają niedociągnięcia systemowe!!! Na doradcę Go dać i przy tej okazji zwolnić połowę z sejmu i senatu.

  2. Ja mam nadzieję, że zamknął go na długie lata, wprowadził w błąd ponad 300 osób, które maja przez jego oszustwo i to, ze wprowadzał je w błąd co jest udowodnione konwersacjami rownież problemy. Za naiwność się płaci okej, ale to byłoby niedorzeczne, żeby dostał karę w dolnych granicach za tyle nerwów jakie wygenerował z premedytacją.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick